Reklama

Reklama

PŚ w kajakarstwie: Dwa zwycięstwa polskich osad

Dwie polskie osady zwyciężyły w Poznaniu w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie. Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) triumfowała w K1 na 200 m, a dwójka Aneta Konieczna (Posnania) i Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) w K2 na 500 m.

W niedzielnych przedpołudniowych wyścigach finałowych Polacy w sumie czterokrotnie stawali na podium. Drugą lokatę zajął Piotr Siemionowski (Zawisza Bydgoszcz) w K1 na 200 m, z kolei Maja Madziewicz (OKSW Olsztyn) była trzecia w C1 na 200 m.

Reklama

Po południu rozegrane zostaną finały mężczyzn na 500 m oraz wyścigi finałowe na pięć kilometrów.

Wyniki:

kobiety

K1 200 m

1. Marta Walczykiewicz (Polska) 44,857

2. Nicole Reinhardt (Niemcy) 45,073

3. Alana Nicholls (Ukraina) 45,105

...

9. Aneta Konieczna (Polska) 46,397

C1 200 m

1. Sophie Cordelier (Francja) 58,884

2. Stanilija Stamenowa (Bułgaria) 1.00,428

3. Maja Madziewicz (Polska) 1.03,512

4. Dorota Kozakiewicz (Polska) 1.12,032

K2 200 m

1. Yvonne Schuring, Viktoria Schwarz (Austria) 40,862

2. Femke Roos, Rowdy Eerde (Holandia) 41,998

3. Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan (Serbia) 42,122

4. Agnieszka Kowalczyk, Paulina Wiewióra (Polska) 42,514

K2 500 m

1. Beata Mikołajczyk, Aneta Konieczna (Polska) 1.51,307

2. Yvonne Schuring, Viktoria Schwarz (Austria) 1.53,203

3. Olga Chudzenka, Marina Paltaran (Białoruś) 1.53,631

....

6. Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska (Polska) 1.55,831

mężczyźni

K1 200 m

1. Edward McKeever (Wielka Brytania) 37,794

2. Piotr Siemionowski (Polska) 37,998

3. Oleg Charytonow (Ukraina) 38,506

...

7. Denis Ambroziak (Polska) 39,550

K2 200 m

1. Arnaud Hybois, Sebastien Jouve (Francja) 34,606

2. Liam Heath, Jonathon Schofield (Wielka Brytania) 34,938

3. Ognjen Filipović, Dragan Zorić (Serbia) 35,246

...

Piotr Mazur, Paweł Sierocki - 6 m. w finale B 38,041

C1 200 m

1. Jurij Czeban (Ukraina) 42,654

2. Jewgenij Szuchlin (Litwa) 42,750

3. Sebastian Brendel (Niemcy) 42,830

...

8. Adam Ginter (Polska) 44,402

9. Paweł Baraszkiewicz (Polska) 44,658

C2 200 m

1. Raimundas Labuckas, Tomas Gadeikis (Litwa) 39,952

2. Sergiej Bezugliy, Maksim Prokopienko (Azerbejdżan) 40,292

3. Dzmitry Rabczanka, Aliaksandr Wauczewski (Białoruś) 40,460 ...

8. Mariusz Ruczyński, Adam Nowak (Polska) 42,920

K1 500 m

1. Anders Gustafsson (Szwecja) 1.49,315

2. Peter Gelle (Słowacja) 1.50,135

3. Cyrille Carre (Francja) 1.50,347

Dowiedz się więcej na temat: Marta Walczykiewicz | Aneta Konieczna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje