Reklama

Reklama

PŚ w Hyeres: Zofia Klepacka nadal liderką

Zofia Klepacka (YKP Warszawa) nadal prowadzi w deskowej klasie RS:X po sześciu wyścigach odbywających się na Lazurowym Wybrzeżu w Hyeres 40. regat żeglarskich Pucharu Świata.

W tej samej klasie w gronie mężczyzn na czwartym miejscu pozostał Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot).

Reklama

Klepacka, ubiegłoroczna mistrzyni świata, nad drugą w klasyfikacji generalnej Norweżką Jannicke Stalstrom (Norwegia) ma 11 punktów przewagi.

W klasie 470 mężczyzn młoda załoga Patryk Piasecki (AZS Olsztyn) i Kacper Ziemiński (ChKŻ Chojnice) nie zdołała utrzymać drugiej pozycji i po środowych wyścigach spadła na czwartą.

W klasach Finn, Laser i 470 mężczyzn polscy żeglarze walczą o olimpijskie paszporty w krajowej eliminacji. W Finnie bratobójczy pojedynek toczą bracia Wacław i Rafał Szukielowie (AZS UWM Olsztyn) oraz Piotr Kula (BTŻ Biskupiec k.Olsztyna), w 470 załogi Piasecki i Ziemiński, Tomasz Januszewski (Baza Mrągowo) i Marcin Mickiewicz (AZS Olsztyn) oraz Tomasz Stańczyk i Paweł Kuźmicki (Baza Mrągowo). W Laserze zdecydowanie prowadzi Maciej Grabowski (Sejk Pogoń Szczecin).

W regatach Pucharu Świata w Hyeres startuje 850 żeglarzy w klasach olimpijskich, z wyjątkiem Star, która niedawno miała swoje mistrzostwa świata na Florydzie, gdzie złoty medal zdobyli warszawiacy Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki.

Liderzy i miejsca Polaków po środowych wyścigach:

RS:X mężczyzn (startuje 92) po 6 wyścigach

1. Casper Bouman (Holandia) 8 pkt

..

4. Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) 13

7. Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) 19

18. Maksymilian Wójcik (SKŻ Hestia Sopot) 51

24. Michał Majewski (YKP Warszawa) 72

RS:X kobiet (61) po 6

1. Zofia Klepacka (YKP Warszawa) 11

..

10. Marta Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot) 47

14. Anna Gałecka (SKŻ Hestia Sopot) 68

15. Agata Brygoła (AZS AWFiS Gdańsk) 70

Laser (156) po 6

1. Andrew Murdoch (Nowa Zelandia) 14

..

11. Maciej Grabowski (Sejk Pogoń Szczecin) 44

28. Marcin Rudawski (AZS Uniwersytet Warszawski) 68

Laser Radial (78) po 6

1. Sarah Blanck (Australia) 7

..

7. Katarzyna Szotyńska (AZS Uniwersytet Warszawski) 42

38. Zuzanna Gładysz (Spójnia Warszawa) 95

Finn (56) po 7

1. Jonas Christ Hogh (Dania) 25

..

18. Rafał Szukiel (AZS UWM Olsztyn) 107

23. Wacław Szukiel (AZS UWM Olsztyn) 120

36. Piotr Kula (BTŻ Biskupiec k.Olsztyna) 166

49er (42) po 8

1. Tim Wadlow, Chris Rast (USA) 31

..

11. Marcin Czajkowski,Krzysztof Kierkowski (AZS AWFiS Gdańsk) 12

470 mężczyzn (75) po 6

1. Sven Coster, Kalle Coster (Holandia) 13

..

4. Patryk Piasecki (AZS Olsztyn),

Kacper Ziemiński (ChKŻ Chojnice) 23

..

46. Tomasz Januszewski (Baza Mrągowo),

Marcin Mickiewicz (AZS Olsztyn) 87

470 kobiet (37) po 7

1. Ai Kondo, Naoko Kamata (Japonia) 32

..

20. Katarzyna Tylińska, Jolanta Ogar (AZS AWFiS Gdańsk) 104

Dowiedz się więcej na temat: mrągowo | laser | piasecki | AWFiS Gdańsk | Sopot | Warszawa | Olsztyn | Zofia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy