Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Szwedzkie zakończenie sezonu

Od środy w Szwecji Justyna Kowalczyk będzie rywalizowała w czterech ostatnich zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2010/11. Zmagania rozpocznie od sprintu techniką klasyczną w Sztokholmie.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego już 20 lutego w Drammen zapewniła sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzień wcześniej obroniła małą Kryształową Kulę w rywalizacji na dystansach.

Polka natomiast nie zdoła triumfować w klasyfikacji sprintów. Ten środowy będzie bowiem ostatnim w sezonie. Za zwycięstwo w nim dostaje się 50 punktów, a strata piątej Kowalczyk do prowadzącej Słowenki Petry Majdic wynosi 148 pkt.

Narciarka z Kasiny Wielkiej do Falun dotarła we wtorek. To właśnie w tej szwedzkiej miejscowości odbędą się trzy kolejne konkurencje. Cały cykl rozgrywany jest na podobnej zasadzie co Tour de Ski. W ostatnim, niedzielnym biegu na dochodzenie zawodniczki wystartują z zachowaniem różnic czasowych jakie wypracowały wcześniej.

Reklama

Przed rokiem, również będąc już pewną wywalczenia Kryształowej Kuli, Kowalczyk w Finale Pucharu Świata zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen.

Program finału Pucharu Świata:

środa, 16 marca (Sztokholm)

14.00 - eliminacje sprintu techniką klasyczną

15.45 - finały sprintu techniką klasyczną

piątek, 18 marca (Falun)

13.30 - bieg indywidualny kobiet na 2,5 km techniką klasyczną

14.30 - bieg indywidualny mężczyzn na 3,3 km techniką klasyczną

sobota, 19 marca (Falun)

13.15 - bieg łączony kobiet 5+5 km

14.45 - bieg łączony mężczyzn 10+10 km

niedziela, 20 marca (Falun)

13.15 - bieg na dochodzenie kobiet na 10 km techniką dowolną

15.00 - bieg na dochodzenie mężczyzn na 15 km techniką dowolną

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama