Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Polki szóste w sztafecie

Reprezentacja Norwegii 1 zwyciężyła w sztafecie 4x5 km Pucharu Świata w biegach narciarskich we francuskim La Clusaz. Polska zajęła szóste miejsce w składzie: Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Agnieszka Szymańczak.

Na drugiej pozycji uplasował się zespół Włoch, a na trzeciej Szwecji. Norwegia 1 objęła prowadzenie po pierwszej zmianie, a już po trzeciej miała ponad 35 s przewagi nad Włochami i prawie 45 s nad Norwegią 2.

Biegnąca na ostatniej zmianie w ekipie Norwegii liderka klasyfikacji generalnej PŚ Marit Bjoergen, start zatem mogła potraktować treningowo. Tak się jednak nie stało. Bjoergen po wycofaniu się Norwegii 2, jeszcze bardziej, do ponad 56 s powiększyła przewagę nad Włochami.

Reklama

W polskiej ekipie biegnącej na pierwszej zmianie (technika klasyczna) Ewelinie Marcisz nie udało się utrzymać w głównej grupie. Szybko zaczęła tracić dystans i ostatecznie była 11. ze stratą 1.10,9 do prowadzącej Norwegii 1.

Na drugiej, także techniką klasyczną pobiegła Justyna Kowalczyk i - jak się można było spodziewać - znacznie poprawiła pozycję polskiej sztafety wyprowadzając ją na 7. pozycję. Kowalczyk wyprzedziła cztery rywalki i stratę do pierwszego zespołu Norwegii zniwelowała do 52,1 s.

Po trzeciej zmianie, w której zawodniczki biegły już techniką dowolną, Paulina Maciuszek wyprowadziła zespół na 6. pozycję.

Po wycofaniu się na ostatniej zmianie sztafety Norwegii 2, Agnieszka Szymańczak początkowo wyszła na 5. miejsce, ale w końcówce osłabła i dała się wyprzedzić Japonii. Ostatecznie Polska uplasowała się na 6. pozycji. Najlepiej w ekipie pobiegła zdecydowanie Kowalczyk, która nadrobiła prawie 20 s straty z pierwszej zmiany.

- - - - - - - - - -

WYNIKI SZTAFETY 4x5 KM:

- - - - - - - - - -

1. Norwegia 58.38,7

(Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Stoermer Steira, Marit Bjoergen)

2. Włochy strata 56,6 s

(Virginia De Martin Topranin, Marianna Longa, Silvia Rupil, Arianna Follis)

3. Szwecja 1.24,1

(Sara Lindborg, Anna Haag, Maria Rydquvist, Charlotte Kalla)

4. Finlandia 1.42,5

5. Japonia 2.34,2

6. Polska 2.51,4

(Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje