Reklama

Reklama

PŚ w biegach - norweskie media: "polska maszyna do wygrywania"

Norweskie media, komentując zwycięstwo Justyny Kowalczyk w biegu na 10 km techniką klasyczną w zawodach narciarskiego Pucharu Świata w estońskim Otepaeae, zwracają uwagę na "potworną siłę i szybkość polskiej maszyny do wygrywania".

Kanał telewizji publicznej NRK ocenił, że Kowalczyk po raz kolejny okazała się silniejsza i wręcz "zgniotła Marit Bjoergen, trzymając ją na dystans w swoim żelaznym uścisku".

"Nasza biegaczka musi tym samym dalej czekać na swoje 50. zwycięstwo w PŚ, a Kowalczyk wygrywając po raz drugi podczas tego weekendu posuwa się jak burza, zmniejszając konsekwentnie różnicę do prowadzącej w punktacji generalnej PŚ Bjoergen" - podkreślono w NRK.

Reklama

Dziennikarze tej stacji dodali, że Kowalczyk rozpoczęła bieg bardzo ostrożnie, lecz obserwując jej siłę i szybkość w połowie dystansu nie mieli już żadnych wątpliwości, kto wygra. "Polka znajdowała się po prostu poza zasięgiem swoich rywalek" - stwierdzili.

"Kowalczyk miażdżąco najlepsza" - skomentował dziennik internetowy "Nettavisen", podkreślając, że "tempa polskiej biegaczki nie mógł tego dnia wytrzymać nikt".

"Kowalczyk po raz kolejny okazała się zbyt silna dla Bjoergen, która zakończyła bieg z ponad 20-sekundową stratą. Rozpoczęła zawody spokojnie, ale później pobiegła wręcz potwornie szybko" - skomentował dziennik "Verdens Gang".

Agencja NTB, zwracając uwagę na siłę i szybkość Justyny Kowalczyk, podkreśliła, że w ich efekcie "nie tylko Bjoergen została rozgnieciona w tym biegu, lecz również początkowo prowadząca Therese Johaug, która straciła do polskiej maszyny do wygrywania aż 40 sekund".

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje