Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Kowalczyk najlepsza w Rybińsku

Justyna Kowalczyk wygrała w Rybińsku bieg łączony 5+5 km zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata.

Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. "Królowa Nart" w piątek wręcz zdeklasowała konkurencję. Czołówka klasyfikacji biegu wygląda tak: Kowalczyk, długo, długo nikt i druga Włoszka Marianna Longa, która straciła do Kowalczyk 9,8 s, znowu długo, długo nikt i trzecia Finka Aino-Kaisa Saarinen, która straciła do Polki 20,6 s.

W zawodach nie startowały reprezentantki Norwegii i Szwecji, w tym największa rywalka Kowalczyk, pochodząca z Norwegii Marit Bjoergen. Bjoergen i Szwedki w górach szlifują formę na MŚ w Norwegii.

Reklama

Po biegu Justyna przyznała, że pomimo tego, iż trasa była bardzo trudna, to czuła się na niej bardzo dobrze. "Lubię takie trasy, pełne podbiegów i zjazdów. W górę w dół, w górę w dół - można się zmęczyć, ale to ciekawe wyzwanie" - powiedziała.

"Trasa w Rybińsku jest bardzo trudna i cieszę się z tego zwycięstwa. Jestem bardzo szczęśliwa i optymistycznie nastawiona przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oslo." - zakończyła nasza mistrzyni.

Start w Rybińsku potwierdził, że Kowalczyk i jej rosyjski trener Aleksander Wierietielnyj trafili z formą na najważniejszy moment sezonu!

Poza startami w Rybińsku (oprócz piątkowego 2x5 km Justynę czeka jeszcze sobotni sprint i niedzielna sztafeta), Polka wystartuje jeszcze w PŚ w Drammen (19-20 lutego), a później już mistrzostwa świata.

Czołówka biegu łączonego Pucharu Świata w Rybińsku:

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 27.04,2

2. Marianna Longa (Włochy) 9,8 sekund straty

3. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 20,6

4. Arianna Follis (Włochy) 26,6

5. Riitta-Liisa Roponen (Finlandia) 27,4

6. Walentina Nowikowa (Rosja) 36,7

7. Katrin Zeller (Niemcy) 58,1

8. Silvia Rupil (Włochy) 1.19,2

9. Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy) 1.27,8

10. Olga Sawiałowa (Rosja) 1.31,7

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje