Reklama

Reklama

PŚ w biegach: Bjoergen wraca do rywalizacji, Kowalczyk trenuje

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich Marit Bjoergen traci do Justyny Kowalczyk 511 punktów. W sobotę w Libercu powracająca do rywalizacji Norweżka stanie przed szansą odrobienia stu "oczek", bo w Czechach Polka nie wystartuje. Zamiast tego potrenuje w tajemniczym miejscu.

Trener Aleksander Wierietielny już przed sezonem zapowiadał, że w Libercu zawodniczka z Kasiny Wielkiej nie wystartuje - zaplanowano tam sprint indywidualny (sobota) i drużynowy (niedziela). Mistrzyni olimpijska z Vancouver po triumfie w Tour de Ski odpoczywa od rywalizacji, ale nie treningów.

"W czasie kolejnych dni będziemy obserwować co się dzieje. Zazwyczaj było tak, że rozkręcałam się po Tour de Ski. Jeżeli mój organizm zareaguje identycznie, powinno być lepiej" - napisała na swojej stronie internetowej Kowalczyk

"Tour de Ski to był tylko etap przygotowań do najważniejszej imprezy w sezonie czyli mistrzostw świata. Chcieliśmy wygrać, ale to co najistotniejsze jeszcze jest przed nami. Najwyższa forma powinna przyjść właśnie na główną imprezę" - uważa szkoleniowiec.

Reklama

Miejsce treningów Kowalczyk utrzymywane jest w tajemnicy. Zawodniczka i jej opiekun chcą odpocząć od zainteresowania ze strony mediów i kibiców. Polka wróci do rywalizacji 22 stycznia w Otepaeae. To właśnie na estońskich trasach odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ (27.01.2007).

Bjoergen natomiast ponownie zrezygnowała ze startu w wyczerpującym Tour de Ski. Norweżka liczy, że dzięki temu zdominuje mistrzostwa świata, tak jak przed rokiem igrzyska olimpijskie w Vancouver, gdzie zdobyła trzy złote medale oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Choć jej strata do Kowalczyk w PŚ jest znaczna, to w walce o końcowy triumf z pewnością będzie się liczyła, bo do zdobycia pozostało jeszcze 1300 punktów.

Klasyfikacja PŚ (po 18 z 31 zawodów):

-

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 1271 pkt

2. Arianna Follis (Włochy) 864

3. Marit Bjoergen (Norwegia) 760

4. Charlotte Kalla (Szwecja) 755

5. Therese Johaug (Norwegia) 752

6. Marianna Longa (Włochy) 739

7. Petra Majdic (Słowenia) 685

8. Krista Lahteenmaki (Finlandia) 493

9. Astrid Jacobsen (Norwegia) 470

10. Marthe Kristoffersen (Norwegia) 425

..

56. Paulina Maciuszek (Polska) 37

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama