Reklama

Reklama

PŚ: Przygotowania w Zakopanem idą pełną parą

Zakopane jest już niemal gotowe na przyjęcie zawodników i kibiców Pucharu Świata w skokach narciarskich. W związku z doskonałą formą polskich skoczków, bilety na wszystkie trzy konkursy sprzedają się bardzo dobrze - powiedział koordynator PŚ Wojciech Gumny.

"Porządkujemy teren wokół nowo wybudowanego pawilonu pod Wielka Krokwią, trwa ustawianie rusztowań pod nagłośnienie i telebimy. Rozpoczyna się też montaż trybun. Przyznanie organizacji trzeciego konkursu po części zwiększyło zakres przygotowań, ale wiązało się to przede wszystkim z przedłużeniem umów m.in. z firmami obsługującymi trybuny, nagłośnienie oraz ochroną. To jest zrobione, więc i ten trzeci konkurs pod względem formalnym jest już gotowy" - zapewnił koordynator zakopiańskiej edycji PŚ Wojciech Gumny.

Pogoda na Podhalu jest bardzo zmienna. Wiatr halny i odwilż spowodowały, że w Zakopanem i okolicy niemal nie ma już naturalnego śniegu. "Mamy go za to sporo zgromadzonego i zmagazynowanego. Moim zdaniem zapas jest na tyle duży, że pod tym względem nic nie powinno zagrozić organizacji PŚ. Zawsze też mamy przygotowany azot do sztucznego mrożenia rozbiegu" - zapewnił Gumny.

Reklama

Na zakopiańskie konkursy można jeszcze kupić bilety. Organizatorzy przygotowali na każdy dzień po 24 tysiące wejściówek. "Z informacji z biur rozprowadzających bilety wynika, że sprzedają się one bardzo dobrze i myślę, że jest to związane z doskonałą formą Adama Małysza i pozostałych naszych reprezentantów. Na dwa pierwsze dni pozostało już tych biletów niewiele, natomiast sprzedaż na trzeci konkurs dopiero się rozpoczęła. Mamy też pewną pulę wejściówek, które będą dostępne tuż przed samymi zawodami" - przypomniał koordynator.

Dodał, że napłynęły już pierwsze zgłoszenia ekip. "Na dziś na liście jest ich dziesięć. Są to: Szwajcarzy, Finowie, Francuzi, Rosjanie, Norwegowie, Austriacy, Czesi, Włosi, Słowacy i Niemcy".

W tym roku w Zakopanem światowa czołówka skoczków walczyć będzie o pucharowe punkty trzykrotnie. Dwa wcześniej zaplanowane konkursy odbędą się 21 i 22 stycznia, dodatkowy rozegrany zostanie 23 stycznia w miejsce odwołanego w grudniu ubiegłego roku w czeskim Harrachovie.

Program zawodów Pucharu Świata w Zakopanem:

-

20 stycznia (czwartek)

18.00 seria kwalifikacyjna

-

21 stycznia (piątek)

15.30 seria próbna

16.30 konkurs skoków

-

22 stycznia (sobota)

15.00 seria kwalifikacyjna

16.00 konkurs skoków

-

23 stycznia (niedziela)

13.15 seria kwalifikacyjna

14.45 konkurs skoków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama