PŚ Park City - slalom gigant mężczyzn: Sukces Gruenigena

Szwajcar Michael von Gruenigen wygrał slalom gigant Pucharu Świata w amerykańskim Park City. Zwycięzca uzyskał łączny czas obu przejazdów 2:32.92. Norweg Lasse Kjus był drugi, a na trzeciej pozycji zawody ukończył Austriak Hermann Maier.

Prowadzący po pierwszym przejeździe Włoch Patrick Holzer uzyskał w drugim słaby czas i ostatecznie uplasował się na 6. miejscu. Nie powiodło się także wiceliderowi po półmetku Mitji Kuncowi. Słoweniec wypadł z trasy.

Zupełnie odwrotnie było z Gruenigenem, który zaatakował w drugim przejeździe z 7. pozycji i dzięki najlepszemu wynikowi drugiej próby wygrał imprezę. Lasse Kjus i Hermann Maier również awansowali dzięki lepszej postawie w drugim przejeździe. Po pierwszym odpowiednio zajmowali 3. i 6. Miejsce.