PŚ na Majorce: 5. miejsce Kusznierewicza i Życkiego, 6. Klepackiej

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli piąte miejsce w klasie Star, a Zofia Klepacka szóste w deskowej klasie RS:X w regatach Pucharu Świata na Majorce - 42. Trofeo Princesa Sofia. Na 11. pozycji uplasował się w Finnie Rafał Szukiel.

Po rozegraniu dziesięciu wyścigów, dla najlepszych żeglarzy przeprowadzono jedenasty, tzw. medalowy.

Warszawiacy - Kusznierewicz (YKP) i Życki (Spójnia) oraz Klepacka (YKP) ukończyli go na czwartych lokatach.

W klasie Star, w gronie 39 załóg triumfowała brytyjska załoga Ian Percy i Andrew Simpson, a wśród 44 zawodniczek wygrała mistrzyni Europy 2010 Hiszpanka Marina Alabau.

W Finnie rywalizowało 83 zawodników. Zwyciężył zdecydowanie zdobywca czterech medali olimpijskich (dwa w klasie Laser) Anglik Ben Ainslie. Bardzo równo żeglował Szukiel (AZS UWM Olsztyn), któremu niewiele brakowało by awansować do czołowej dziesiątki.