Reklama

Reklama

PŚ: Morgenstern nie przyjedzie!

Najlepszy w poprzedniej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich Austriak Thomas Morgenstern nie wystąpi w zaplanowanych na piątek i sobotę zawodach w Zakopanem.

Na Wielkiej Krokwi zaprezentują się natomiast: triumfator tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni Wolfgang Loitzl oraz wicelider klasyfikacji PŚ, Gregor Schlierenzauer.

Loitzl nie skakał najlepiej podczas zawodów w lotach na mamucie Kulm w Bad Mitterndorf w ostatni weekend, ale nie zrezygnował z przyjazdu do Polski.

- Byłem mocno osłabiony, jakiś wirus dopadł mój żołądek, ale teraz jest już wszystko w porządku. Nie ma przeszkód, bym wystąpił w Zakopanem - powiedział 29-letni skoczek, który zaznaczył jednak, że może zrezygnować z udziału w treningach i kwalifikacjach, by nie szafować siłami.

Reklama

Do Polski nie przyjedzie natomiast triumfator poprzedniej edycji PŚ, Thomas Morgenstern, który podobnie jak Martin Koch i Andreas Kofler skupi się na treningu.

Oprócz Loitzla, w austriackiej ekipie wystąpi wicelider klasyfikacji generalnej PŚ Gregor Schlierenzauer oraz trójka mniej doświadczonych skoczków - Markus Eggenhofer, Bastian Kaltenboeck i Daniel Lackner.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje