Reklama

Reklama

PŚ: Japończycy znów w Zakopanem

Około 60 zawodników, w tym długo nie oglądani w Polsce reprezentanci Japonii, weźmie udział w konkursach Pucharu Świata w Zakopanem (15-17 stycznia). Sprzedaż biletów już się rozpoczęła, a wejściówki będą również upoważniały do wstępu na inną wielką imprezę - Puchar Europy kobiet w slalomie (18 lutego).

Obiekt, na którym już po raz 14. skoczkowie będą walczyć o punkty PŚ, Wielka Krokiew jest stale modernizowany. Jak podkreślił dyrektor Komitetu Wykonawczego imprezy Lech Nadarkiewicz, skocznia została niedawno wzbogacona nowoczesnym systemem doprowadzania wody do armatek. Kibicom oglądanie imprezy mają ułatwić dwa telebimy przedstawiające informacje o zawodnikach oraz wyniki.

Zarówno piątkowy, jak i sobotni konkurs rozpoczną się o godzinie 16.30, ale stadion będzie otwarty dla kibiców już od godziny 11. Jego zamknięcie nastąpi o 15.30, przed rozpoczęciem piątkowej serii próbnej i sobotniej kwalifikacyjnej. Na oba konkursy przygotowano po 26 tysięcy biletów.

Reklama

Ekipy uczestniczące w zawodach spodziewane są w Zakopanem już 14 stycznia, a następnego dnia o godz. 15.00 przewidziano przeprowadzenie dwóch serii oficjalnego treningu. Tuż po nich, o 17.00 rozpocznie się seria kwalifikacyjna.

Przyjazd Japończyków, którzy po raz ostatni skakali na Wielkiej Krokwi w 1999 roku, jest sporym sukcesem organizatorów - podkreślił rzecznik Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Czesław Fluder.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje