Reklama

Reklama

PŚ: Historyczny wynik Polaka

Bartosz Konopko (Juvenia Białystok) z rekordem kraju 41,847 s zajął w Pekinie czwarte miejsce w wyścigu na 500 m w Pucharze Świata w short tracku. Polak po raz pierwszy w historii tej dyscypliny awansował do finału A zawodów tej rangi.

Wygrał Kanadyjczyk Olivier Jean 41,482 przed Sung Si-Bakiem (Korea Południowa) 41,679 oraz Sui Bao Ku (Chiny) 41,727. - 20-letni Bartosz Konopko jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku. Jest jednym z wielu zdolnych polskich łyżwiarzy specjalistów od biegania na krótkim torze. Jego miejsce nie jest przypadkowe - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Janusz Bielawski.

Reklama

W programie PŚ są dwa biegi na 500 m. W pierwszym Konopko nie startował. Czas reprezentanta Polski jest piątym w całych zawodach.

Polscy specjaliści od short tracku są coraz bardziej widoczni na arenie międzynarodowej. Kadrę prowadzą Chińczyk Yang He oraz Białorusin Uładzimir Czeladziński. Pierwszy w tłumaczeniu na język polski nazywa się "Bocian w niebie".

W poprzednim sezonie w mistrzostwach Europy reprezentanci Polski zajęli trzy czwarte miejsca.

Wyniki finałowego biegu na 500 m:

1. Olivier Jean (Kanada) 41,482

2. Sung Si-Bak (Korea Południowa) 41,679

3. Sui Bao Ku (Chiny) 41,727

4. Bartosz Konopko (Polska) 41,847

5. Nicola Rodigari (Włochy) 41,888

Dowiedz się więcej na temat: jean | bartosz konopko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje