PŚ Harrachov - skoki: Małysz znów poza zasięgiem rywali !

Adam Małysz wygrał czwarty konkurs z rzędu zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata! Po bezapelacyjnych triumfach w dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i Bischofshofen oraz wczorajszym triumfie w Harrachowie Polak ponownie zdeklasował rywali w drugim konkursie lotów narciarskich na czeskim mamucie.

Adam Małysz wygrał czwarty konkurs z rzędu zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata! Po bezapelacyjnych triumfach w dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku i Bischofshofen oraz wczorajszym triumfie w Harrachowie Polak ponownie zdeklasował rywali w drugim konkursie  lotów narciarskich na czeskim mamucie.

Małysz, za skoki na odległość 212 i 194,5 metra otrzymał łączną notę 397,8 punktu i wyprzedził Fina Janne Ahonena o blisko 17 punktów (200,5 i 193 metry - ocena 381,2). Na najniższym stopniu podium stanął lider klasyfikacji Pucharu Świata Niemiec Martin Schmit, który dzięki najdłuższemu skokowi w drugiej serii (198,5 metra) awansował na trzecie miejsce z ósmej lokaty.

Słowa uznania należą się i drugiemu z Polaków. Oto Robert Mateja po skokach na odległość 177,5 oraz 170 metrów powtórzył swe wczorajsze osiągnięcia i ukończył konkurs na 9. pozycji. Wojciech Skupień zajął 27. Miejsce z notą łączną 268,6 punktu. Dzięki kolejnemu triumfowi Małysz (539 punktów) traci do lidera PŚ Martina Schmitta (596) już tylko 57 punktów.