Reklama

Reklama

PŚ florecistek. Polska drużyna dziewiąta w Kairze, igrzyska coraz dalej

Drużyna polskich florecistek zajęła dziewiątą pozycję w zawodach Pucharu Świata w Kairze. Tuż przed nimi uplasowały się Niemki, z którymi toczą korespondencyjną potyczkę o olimpijską kwalifikację. Zwyciężyły Włoszki, które w finale wygrały z Rosjankami 42-40.

"Biało-Czerwone", które walczyły w składzie: Julia Walczyk, Martyna Długosz (KU AZS UAM Poznań), Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i Marta Łyczbińska (Warta-Muszkieterowie Poznań), w spotkaniu o miejsce w czołowej ósemce zmierzyły się właśnie z Niemkami, przegrywając 26-32.

Później w pojedynkach o miejsca 9-16 wygrały kolejno z zespołami Tajwanu 45-21, Hiszpanii 45-28 i Korei Płd. 38-33.

Drużyny Niemiec i Polski zajęły lokaty odpowiadające ich miejscom w światowym rankingu. Dobrze spisały się natomiast Węgierki, które dotychczas były w nim 10., a w niedzielę uplasowały się na szóstej pozycji i włączyły się do walki o olimpijski awans.

Reklama

Przepustki do przyszłorocznych igrzysk w Tokio wywalczą cztery najlepsze zespoły zestawienia na koniec marca 2020 oraz cztery następne, ale przy uwzględnieniu kryterium geograficznego, tzn. po jednym z Europy, Azji, Afryki i strefy amerykańskiej. Sytuacja układa się tak, że Włoszki, Rosjanki i Francuzki są klasyfikowane póki co w czołowej trójce, więc awans zdobędzie kolejna drużyna ze Starego Kontynentu, niezależnie od zajmowanej pozycji.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL