Reklama

Reklama

PŚ - cztery osady w finale

Cztery polskie osady wywalczyły w sobotę awans do finału zawodów w konkurencjach zaliczanych do Pucharu Świata w kajakarstwie, które od piątku rozgrywane są na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.

Cztery polskie osady wywalczyły w sobotę awans  do finału zawodów w konkurencjach zaliczanych do Pucharu Świata w  kajakarstwie, które od piątku rozgrywane są na Torze Regatowym  Malta w Poznaniu.

W przedpołudniowej sesji rozegrano eliminacje na dystansie 500 m oraz półfinały na 1000 i 200 m. Pierwsi zawodnicy na starcie pojawili się już o 7.30 by dokończyć przerwaną dzień wcześniej rywalizację na 500 metrów. Do finału z pierwszego miejsca awansował kanadyjkarz Paweł Baraszkiewicz. W piątek zawodnik Posnanii, podobnie jak trzech innych rywali, wyścig zakończył w wodzie. Zawody z powodu silnego wiatru przerwano, a pechowy wyścig został powtórzony.

Po raz pierwszy w tym sezonie startują wicemistrzowie ostatnich MŚ w Duisburgu - Adam Seroczyński i Mariusz Kujawski, którzy awansowali do finału na 1000 m. Na dystansie o połowę krótszym rywalizować będą w półfinale.

Reklama

W finale na 1000 m wystąpi również kanadyjkarz Marcin Grzybowski, który wygrał bieg półfinałowy. Wśród pań najlepiej w kwalifikacjach spisała się osada K2 na 500 m - Beata Mikołajczyk, Aneta Pastuszka, które pierwsze minęły linię mety i w niedzielę walczyć będą o medal PŚ.

W sprincie (200 m), który nie jest zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata, w finałach popłyną Kamil Mendalka (C1), Dorota Kuczkowska (K1), Monika Borowicz (K1) oraz Przemysław Gawrych i Wojciech Igielski (K2). W piątek prawo udziału w finale wywalczyli Daniel Jędraszko i Roman Rynkiewicz (C2).

W sobotę po południu rozegrane zostaną finały na 1000 m i K4 kobiet na 500 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL