Reklama

Reklama

Przewodniczący MKOl Bach odwołał wizytę w Korei Południowej

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach zrezygnował z podróży do Korei Południowej z powodu obaw związanych z pandemią koronawirusa. Miał odebrać "Nagrodę Pokojową" w Seulu. Uroczystość zaplanowano na poniedziałek.

Organizatorzy poinformowali, że w tej sytuacji ceremonia z udziałem szefa MKOl odbędzie się "zdalnie". Wytłumaczyli, że w związku z pogarszającą się sytuacją (dot. Covid-19 - red.) w Szwajcarii i Europie, coraz bardziej utrudniającą podróżowanie, Bach i inni przedstawiciele nie przylecą do Seulu.

Reklama

Nagrodę Bachowi przyznano za jego rolę w organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku w Pjongczangu, gdzie startowały oba państwa koreańskie. Co więcej, Korea Południowa i Korea Północna utworzyły wspólną reprezentację w hokeju na lodzie kobiet. Nie wygrała ani jednego meczu, ale była postrzegana jako znak pokoju i pojednania.

Niezdolność Bacha do podróży ze Szwajcarii do Korei Południowej podkreśla ogromne problemy organizatorów letnich igrzysk w Tokio, którzy próbują przygotować olimpijską rywalizacją przełożoną z 2020 na 2021 rok.

giel/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: Thomas Bach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje