Reklama

Reklama

Przemysław Kaźmierczak wypożyczony do Vitorii Setubal

Przemysław Kaźmierczak po rocznym pobycie w angielskiej Championship wraca do ligi portugalskiej. W poniedziałek 27-letni pomocnik został wypożyczony do Vitorii Setubal z FC Porto.

Sprowadzenie Polaka bardzo ucieszyło nowego trenera Vitorii, Carlosa Azenhę, który nie ukrywał, że transfer Kaźmierczaka jest jego głównym celem.

Popularny "Kaz" jest wychowankiem ŁKS-u Łódź z tzw. ery Antoniego Ptaka, w czasie której klub sięgał po mistrzostwo Polski, a utalentowani gracze z rocznika 1982 byli podporą juniorskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Michała Globisza. Kaźmierczak ma w swojej kolekcji złoty medal za mistrzostwo Europy do lat 19. z 2001 roku wywalczony na boiskach Finlandii.

Po odejściu z ŁKS-u podążał za Antonim Ptakiem do Piotrcovii Piotrków Trybunalski oraz Pogoni Szczecin. Latem 2006 roku wraz z innym graczem ze stajni Ptaka, Rafałem Grzelakiem został piłkarzem Boavisty Porto. Po dobrym sezonie rozegranym na portugalskich boiskach przeszedł do FC Porto, ale na Estadio Dragao nie zdołał przebić się do pierwszego składu, więc został wypożyczony do Derby County.

Reklama

Nowy klub Kaźmierczaka w minionym sezonie ligi portugalskiej uplasował się na 14. pozycji w 16-zespołowej stawce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL