Reklama

Reklama

Przed wielkim finałem Lotos Cup

W środę i w czwartek na Średniej Krokwi w Zakopanem zostaną rozegrane finałowe konkursy cyklu LOTOS Cup 2009. Zawody wyłonią stypendystów programu "Szukamy następców Mistrza" 2009/2010.

W tym sezonie stypendia otrzymają młodzi skoczkowie w kategoriach junior C i junior D, którzy w klasyfikacji generalnej uplasują się w czołowej szóstce. Pierwszych sześciu skoczków w kategoriach junior E i junior B oraz dziewcząt otrzyma nagrody rzeczowe.

Ostatnie w tym sezonie zawody LOTOS Cup wyłonią także polską reprezentację LOTOS Grand Prix - międzynarodowych zawodów w skokach narciarskich dla młodzieży.

LOTOS Grand Prix zostanie rozegrana od 6 do 8 marca w Zakopanem z udziałem reprezentacji Polski (po 7 najlepszych skoczków LOTOS Cup z roczników 1992-1998 i dziewcząt) oraz drużyn zagranicznych.

Reklama

Program zawodów LOTOS Cup w Zakopanem:

4 marca 2009:

10.00 - seria próbna i serie konkursowe - junior C, junior B

12.30 - seria próbna i serie konkursowe - junior D

16.00 - seria próbna junior E, dziewczęta open

17.30 - seria próbna i serie konkursowe - junior E, dziewczęta

5 marca 2009:

10.00 - seria próbna i serie konkursowe - junior C, junior B

12.30 - seria próbna i serie konkursowe - junior D

16.00 - seria próbna junior E, dziewczęta open

17.00 - seria próbna i serie konkursowe - junior E, dziewczęta

Klasyfikacja generalna dziewcząt (po czterech z ośmiu konkursów LOTOS Cup 2009):

1. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 340 pkt

2. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) 340

3. Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) 230

4. Maja Stachowska (UKS Regle Kościelisko) 100

4. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) 100

6. Kamila Bafia (TS Wisła Zakopane) 90

Klasyfikacja generalna - junior E (po czterech z ośmiu konkursów LOTOS Cup 2009):

1. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) 300 pkt

2. Krzysztof Kabot (KS Wisła Ustronianka) 242

3. Paweł Wąsek (LKS Olimpia Goleszów) 230

4. Jakub Jarosz (KS Wisła Ustronianka) 192

5. Damian Lasota (KS Wisła Ustronianka) 180

6. Andrzej Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) 172

Klasyfikacja generalna - junior D (po sześciu z ośmiu konkursów LOTOS Cup 2009):

1. Krzysztof Leja (Start Krokiew Zakopane) 560 pkt

2. Damian Żyła (LKS Klimczok Bystra) 460

3. Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra) 359

4. Bartłomiej Gąsienica Laskowy (Start Krokiew) 325

5. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka) 285

6. Artur Łokaj (SSR Sokół Szczyrk) 199

Klasyfikacja generalna - junior C (po sześciu z ośmiukonkursów LOTOS Cup 2009):

1. Tomasz Byrt (KS Wisła Ustronianka) 440 pkt

1. Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane) 440

3. Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka) 410

4. Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) 380 pkt

5. Rafał Polinkiewicz (Start Krokiew Zakopane) 332

6. Krzysztof Biegun (SRR Sokół Szczyrk SMS) 243

Klasyfikacja generalna - junior B (po sześciu z ośmiukonkursów LOTOS Cup 2009):

1. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) 429 pkt

2. Andrzej Szlembarski (Start Krokiew Zakopane) 382

3. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) 360

4. Piotr Szczepaniak (Krupowski Start Krokiew) 324

5. Dawid Kanik (LKS Klimczok Bystra) 262

6. Piotr Czyż (KS Wisła Ustronianka) 208

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy