Reklama

Reklama

Probierz szuka wzmocnień dla Jagiellonii

Trener Jagiellonii Białystok, Michał Probierz zapowiada zimą wzmocnienia, a nie tylko uzupełnienia składu 'Jagi'. Przyznaje, że białostocki klub jest zainteresowany pozyskaniem Jacka Kiełba z Korony Kielce.

W poniedziałek treningi z Jagiellonią Białystok zaczął Marcus Vinicius da Silva de Olivera, napastnik III-ligowego Zdroju Ciechocinek. Jednak trener Michał Probierz nie ukrywa, że obecnie wolałby pozyskać do drużyny zawodników, którzy byliby w stanie od razu wskoczyć do składu. - Potrzebujemy wzmocnień, a nie uzupełnień - mówi.

W Jagiellonii planuje się istotne wzmocnienia zimą, zwłaszcza na pozycjach ofensywnych. - Rozpatrujemy kilka nazwisk kandydatów do napadu - przyznaje Probierz. - Zarówno zawodników polskich, jak i zagranicznych. Wykluczył jednak, by wśród tych graczy miał być Piotr Ćwielong z Wisły Kraków. Takie spekulacje pojawiły się w ostatnim czasie pod Wawelem. - Nie twierdzę, że jest za słaby na Jagiellonię, ale nie jesteśmy nim zainteresowani. Z Wisły to ja bym chciał Marcelo - pół żartem stwierdził Probierz.

Reklama

Pewne jest natomiast, że Jagiellonia przymierza się do zatrudnienia Jacka Kiełba z Korony Kielce. 21-letni pomocnik przedłużył, co prawda, w tym roku kontrakt z Koroną o pięć lat, ale zawodnik ten stał się celem transferowym Probierza. - Widzę Kiełba na naszym skrzydle - przyznał szkoleniowiec 'Jagi'.

Możliwe, że w staraniach o Kiełba, Jagiellonia będzie miała sporą konkurencję, bo młodzieżowemu reprezentantowi Polski przyglądają się też inne kluby. Na pytanie, czy trudno będzie pozyskać tego piłkarza, Probierz stwierdza: - To nie moje sprawy, tylko działaczy. Mamy takich działaczy, że na pewno sobie poradzą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje