Reklama

Reklama

PP w wioślarstwie halowym: Medaliści olimpijscy w centrum Warszawy

Medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy wezmą udział w 12. finałowych zawodach Pucharu Polski w wioślarstwie halowym, które w niedzielę odbędą się w Warszawie, w Centrum Handlowym Złote Tarasy.

"W imprezie wystąpią czołowe zawodniczki i zawodnicy eliminacji oraz elita tej dyscypliny, m.in. Magdalena Fularczyk, Julia Michalska, Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Paweł Rańda, Łukasz Siemion" - poinformował pełnomocnik zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Andrzej Krzepiński.

Do wyścigu gwiazd polskiego wioślarstwa na 500 m dołączy zwycięzca eliminacji dla publiczności (początek o godz. 15.25). W wyścigu nr IV o 16.50 wystartuje Maciej Siejkowski. W 2001 roku podczas finału Pucharu Polski ustanowił rekord świata na dystansie 2000 m, który przetrwał siedem lat.

Reklama

"Ergometr wioślarski jest zapewne doskonale znany amatorom, którzy uczęszczają na zajęcia na przykład na siłowni. Ale służy też do treningu w okresie, gdy aura nie pozwala na pływanie na otwartych akwenach. W tym czasie organizowane są zawody cieszące się coraz większą popularnością w kraju, a także na świecie. Ich wielkim plusem jest bliski kontakt kibiców z zawodnikami" - powiedział prezes PZTW Ryszard Stadniuk.

Niedzielne zawody rozpoczną się o godz. 14 i potrwają do 17.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje