​PP w szabli. Hiszpanka Perez i Białecki najlepsi w Jachrance

Występująca gościnnie Hiszpanka Celia Perez i Cezary Białecki (MUKS Victor Warszawa) wygrali w Jachrance pod Warszawą czwarte w sezonie 2020/21 zawody Pucharu Polski KGHM Tour w szabli.

Udział w zawodach Hiszpanek stanowił podsumowanie ich pobytu na zgrupowaniu wspólnie z polskimi kadrowiczkami. Zajmująca 64. miejsce w światowym rankingu Perez w finale pokonała Martę Pudę (TMS Sosnowiec) 15:11.

Wcześniej w polskim półfinale Puda wygrała 15:10 z Zuzanną Cieślar (Zagłębiowski KS), która z dorobkiem 226 punktów prowadzi w klasyfikacji PP po czterech zawodach.

W finale rywalizacji mężczyzn Białecki zwyciężył Mateusza Kneza (O.Ś. AZS Poznań) 15:6. Dzięki drugiej pozycji Knez dogonił prowadzącego dotychczas w klasyfikacji PP Szymona Hryciuka (AZS AWF Katowice), którego zresztą pokonał w bezpośrednim pojedynku w półfinale 15:11.

Po trzech imprezach cyklu obaj współliderzy mają po 226 pkt. Trzeci jest Białecki z dorobkiem 198.

Piąte i zgodnie z obecnym kalendarzem ostatnie zawody w PP KGHM Tour w szabli mają się odbyć 27 marca w Koninie.

półfinały

Cezary Białecki (MUKS Victor Warszawa) - Marcel Broniszewski (MUKS Victor Warszawa) 15:12

Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań) - Szymon Hryciuk (AZS AWF Katowice) 15:11