PP florecistek: Triumf Hanny Łyczbińskiej w Gdańsku

Hanna Łyczbińska wygrała w Gdańsku zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski 19. Turniej Bursztynowy Floret. W rozegranym w centrum handlowym - Galerii Bałtyckiej finale zawodniczka Sietom AZS AWFiS Gdańsk pokonała klubową koleżankę Karolinę Chlewińską 5:4.

To był drugi triumf Hanny Łyczbińskiej w imprezie cyklu Pucharu Polski sezonu 2013/2014. 5 stycznia 24-letnia florecistka także w Gdańsku okazała się najlepsza w 20. Turnieju o Buzdygan Rektora AWFiS. W decydującym pojedynku pokonała wówczas siostrę bliźniaczkę Martę 15:11.

Tym razem w drodze do finału późniejsza triumfatorka zwyciężyła dwie reprezentantki AZS AWF Poznań - Małgorzatę Wojtkowiak 8:6 oraz Martynę Synoradzką 15:10, natomiast w walce o pierwsze miejsce wygrała z klubową koleżanką Karoliną Chlewińską 5:4.

O sporą niespodziankę postarała się zajmująca odległe dziesiąte miejsce w klasyfikacji polskich juniorek 18-letnia Katarzyna Lachman (AZS AWF Poznań), która po raz pierwszy awansowała do czołowej ósemki turnieju PP seniorek.

W gdańskiej imprezie wzięło udział 59 florecistek. Trzecie kolejne zawody Pucharu Polski odbędą się 13 kwietnia w Poznaniu.

Wyniki:

ćwierćfinały

Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS ) - Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) 8:6

Karolina Chlewińska - Marta Łyczbińska (obie Sietom AZS AWFiS) 15:12

Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS) - Małgorzata Susfał (D'Artagnan Warszawa) 15:10

Martyna Synoradzka - Katarzyna Lachman (obie AZS AWF Poznań) 15:11