Reklama

Reklama

"Pozwólcie nam świętować"

Rosja po raz pierwszy w historii pokonała Szwecję (2:0) i awansowała do ćwierćfinału piłkarskich mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii.

Rosja po raz pierwszy w historii  pokonała Szwecję (2:0) i awansowała do ćwierćfinału piłkarskich  mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii.

Guus Hiddink (trener Rosji): Odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu - to przyjemność pracować z takimi piłkarzami. W ostatnich trzech tygodniach bardzo dużo się nauczyli. Przeciwko Hiszpanii popełniliśmy jeszcze wiele błędów, ale w środę było już o wiele lepiej. Pozwólcie nam teraz świętować wygraną.

Naszym następnym celem jest wygrana z Holandią. Niestety mamy tylko dwa dni by odzyskać siły. Nie mam aż tylu świetnych zawodników co Marco Van Basten, który przeciwko Rumunii mógł wystawić drugi skład. To oznacza, że gracze z ich wyjściowej jedenastki mieli pięć-sześć dni odpoczynku.

Reklama

Andriej Arszawin (pomocnik Rosji): Zagraliśmy bardzo dobrze, szczególnie w ataku. Wydawało mi się, że po zdobyciu pierwszej bramki cofnęliśmy się za bardzo, ale po zmianie stron strzeliliśmy drugiego gola. Podejrzewam, że przy lepszej skuteczności wynik byłby jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że pokażemy podobną formę przeciwko Holandii - najlepszej drużynie turnieju.

Lars Lagerback (trener Szwecji): Byliśmy zbyt pasywni, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej połowie Rosja szybko zdobyła drugą bramkę i po tym ciosie nie zdołaliśmy się podnieść. W naszej ekipie gra kilku wiekowych graczy i spodziewam się, że po turnieju przejdą na reprezentacyjną emeryturę.

Henrik Larsson (napastnik Szwecji): Jestem zmęczony i rozczarowany. Nie mieliśmy zbyt wielu szans - wiem, że trafiłem w poprzeczkę, a innych klarownych okazji nie mogę sobie przypomnieć.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL