Reklama

Reklama

Poznań Triathlon: Najszybsi Gągola i Jerzyk

Tomasz Gągola (AZS AWF Poznań) i Agnieszka Jerzyk (Real 64-sto Leszno) zwyciężyli w pierwszej edycji Lotto Poznań Triathlon na dystansie tzw. połówki Ironmana - 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Rywalizowało 1250 osób.

Pierwsze tak duże zawody triathlonowe w Poznaniu cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności, która nie zważając na padający deszcz, mocno dopingowała uczestników. Wśród nich byli aktor Piotr Adamczyk, raper Mezo, prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Gągola po drodze przybijał "piątki" z widzami.

"Chciałem w ten sposób podziękować kibicom, którzy w deszczu czekali na nas. Lubię w ten sposób kończyć rywalizację, to cudowne uczucie. Cieszę się, że w ogóle dotarłem do mety, bo na takim dystansie nigdy nie wiadomo. Różne rzeczy się dzieją na trasie - skurcze, kolki" - powiedział triumfator, na stałe mieszkający w Dublinie.

Reklama

Tuż za nim finiszował Bartłomiej Pawełczak, srebrny medalista pekińskich igrzysk w... wioślarskiej czwórce wagi lekkiej. Trzy lata temu z powodu kontuzji zakończył karierę i amatorsko uprawia sport "żelaznych ludzi".

- +Przerzucając+ się z wioślarstwa na triathlon, spore braki techniczne miałem w bieganiu, a przede wszystkim w pływaniu. Ale bardzo mi pomaga to, co wypracowałem w wioślarstwie, a więc przede wszystkim sportowe płuca - podkreślił Pawełczak.

Jerzyk, olimpijka z Londynu, młodzieżowa mistrzyni świata i Europy, po raz pierwszy wystartowała na tak długim dystansie.

- Jestem zadowolona z występu, był to też rodzaj przygotowania przed kolejnymi imprezami, jakie mnie czekają. Nie bez znaczenia była dla mnie data tego triathlonu - dokładnie 4 sierpnia, równo rok temu, startowałam w igrzyskach. W Poznaniu mogłam lepiej pojechać na rowerze, ale też bałam się, czy starczy mi sił na bieg. Poza tym było ślisko. Bardzo jestem zbudowana tym, że aż tyle osób wystartowało - powiedziała Jerzyk, która w klasyfikacji generalnej zajęła piątą lokatę.

Wyniki - dystans długi (1,8 km pływanie, 90 km jazda rowerem, 21,1 km bieg)

   mężczyźni

1. Tomasz Gągola (AZS AWF Poznań)                4:10.48

2. Bartłomiej Pawełczak (Sępolno Krajeńskie)     4:11.28

3. Fili Przymusiński (AZS UAM Triathlon Słubice) 4:15.49

    kobiety

1. Agnieszka Jerzyk  (Real 64-sto Leszno)     4:20.25

2. Aleksandra Nowak (Poznań)                  5:14.47

3. Bożena Jaskowska (Rzeszów)                 5:22.10

dystans krótki (950 m pływanie, 45 km jazda rowerem, 10,55 km bieg)


   mężczyźni

1. Sergiej Kuroczkin (Finisz Kalisz)               2:00.46

2. Jakub Kaczmarek (Triathlonista.com, Opalenica)  2:02.10

3. Łukasz Kalaszczyński (PTT Delta Płock)          2:05.07

   kobiety

1. Anna Heneczkowska (KS UAM Triathlon Poznań)      2:28.06

2. Anna Maria Jakubowska (KS UAM Triathlon Poznań)  2:35.54

3. Izabela Czaplicka (Poznań)                       2:36.25

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje