Reklama

Reklama

Powstaje klub na Ligę Mistrzów

W poniedziałek oficjalnie zostanie ogłoszone, że nowym inwestorem Śląska Wrocław został Zbigniew Drzymała. Poinformuje o tym na konferencji prasowej Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Reklama

Wielkopolski biznesmen ustalił już wszystkie szczegóły przygotowywanej od kilku miesięcy w wielkiej tajemnicy transakcji. Jego wkładem będą nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim zespół, który w tej chwili pod szyldem Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski świetnie spisuje się w Orange Ekstraklasie. To oznacza, że już w przyszłym sezonie Śląsk może liczyć się w walce o mistrzostwo Polski.

Reklama

Trenerem zespołu ma zostać Ryszard Tarasiewicz (obecnie prowadzący Śląsk), ewentualnie Jacek Zieliński (Groclin Dyskobolia). Rozważana jest też koncepcja zatrudnienia Henryka Kasperczaka.

Potem ma być jeszcze lepiej. W 2012 roku budżet klubu może wynieść nawet 20 milionów euro, a zespół na nowym stadionie ma już grać w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Na polski zespół w Lidze Mistrzów czekamy już od 11 lat, gdy po raz ostatni do fazy grupowej przebił się łódzki Widzew z Franciszkiem Smudą na ławce trenerskiej. Podbój Champions League nie powiódł się na razie Bogusławowi Cupiałowi i jego Wiśle Kraków, ani właścicielom Legii Warszawa - Mariuszowi Walterowi i Janowi Wejchertowi.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | "Mistrz" | klub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje