Reklama

Reklama

Porozmawiaj z Otylią Jędrzejczak!

Już w najbliższą środę o godzinie 10.00 gościem na czacie INTERIA.PL i "Super Expressu" będzie Otylia Jędrzejczak. Nasz "Motylek" wywalczył na igrzyskach w Atenach trzy olimpijskie medale. Złoty na 200 m stylem motylkowym oraz srebrne na 100 m stylem motylkowym i 400 m stylem dowolnym.

Otylia została tym samym czwartą polską pływaczką w historii, która stanęła na podium igrzysk i pierwszą ze złotym medalem.

Jędrzejczak jest drugim, obok Ireny Szewińskiej, polskim sportowcem, który wywalczył trzy medale na jednych igrzyskach olimpijskich.

Otylia smak igrzysk poznała w 2000 roku. Zajęła wtedy piąte miejsce na 200 m i dziewiątą pozycję na 100 m stylem motylkowym. Wtedy jednak miała zaledwie 17 lat, o wiele mniejsze doświadczenie i umiejętności.

Jędrzejczak urodziła się 13 grudnia 1983 roku w Rudzie Śląskiej. Ma 186 cm wzrostu, obecnie waży 70-71 kg. Przygodę z pływaniem rozpoczęła w Pałacu Katowice, a jej pierwszym trenerem był Marian Syposz. Później uczyła się i trenowała w krakowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, gdzie opiekowała się nią Maria Jakóbik.

Reklama

Obecnie trenerem Otylii jest Paweł Słomiński i właśnie podczas pracy z nim odniosła największe sukcesy. W 2001 roku zdobyła srebro MŚ na 100 m stylem motylkowym i złoto ME na 200 m stylem motylkowym. Rok później była druga na ME w Berlinie na 100 m i najlepsza na 200 m stylem motylkowym.

Zapraszamy do rozmowy z Otylią Jędrzejczak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL