Reklama

Reklama

Porażki Polaków na ME

Drugi dzień walk eliminacyjnych nie był szczęśliwy dla ekipy biało-czerwonych. Swoje walki przegrała większość zawodników. Na ringu mistrzostw Europy polegli Marek Matuła, Remigiusz Fabich, Michał Czubak i Leonard Pociask. Wygrał jedynie Marcin Tomczyk.

Były śpiewy, trąbki i okrzyki "Polska biało-czerwoni". Niestety to było za mało na świetnie dysponowanych przeciwników. Na trybunach hali przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu było kolorowo i wesoło. Publiczność uczestniczyła w magicznym wydarzeniu, które bez wątpienia zapamięta na długo. - To niesamowite. Na dwóch ringach trwają walki, a jeszcze z boku sali rozgrzewają się kolejni zawodnicy. Czasami nie wiem na co patrzeć - mówi pani Ewa, która na halę zajrzała z ciekawości. - Zobaczyłam tylu różnych ludzi na ulicach Zgorzelca, że postanowiłam sprawdzić co się tutaj dzieje. Było warto i na pewno będę zaglądała do końca imprezy. Oczywiście będą też w sobotę, żeby zobaczyć tego słynnego Pawła Słowińskiego. Podobno jest świetny - mówi z uśmiechem.

Reklama

Zwycięzca dzisiejszej walki Marcin Tomczyk zmierzy się jutro z Damirem Fatkhutdinovem z Kazachstanu. W tym samym czasie na drugim ringu jego podopieczna Paulina Sołtys będzie mogła liczyć tylko na siebie. - Szkoda, że te walki się nakładają i nie będzie przy mnie trenera. Trudno, będą musiała poradzić sobie bez niego - wyjaśnia. W środę rozegrane zostaną 53 walki. W 10 z nich wystąpią Polacy. Jeden z ciekawszym pojedynków będziemy mieli już w pierwszej walce o godz. 13. Daniel Sołtysiak zmierzy się w nim z Białorusinem Yauhenem Anhalewiczem. - Muszę zrewanżować się za mistrzostwa świata w Bangkoku, gdzie przegrałem z nim w półfinale. Teraz wygram - zapowiada wojownik ze Słupska.

Mistrzostwa będą trwały do soboty. Zakończą się uroczystą galą (początek o godz. 17), w której zostaną rozegrane walki w najciekawszych kategoriach. Na deser w ringu stanie Paweł Słowiński, który będzie bronił tytułu mistrza świata federacji WMC. Jego rywalem będzie Czech Antonin Dusek.

Bilety na galę w sprzedaży będą od środy. Za najtańsze miejsce na trybunach trzeba zapłacić 20 zł. Najdroższe bilety, przy ringu, kosztują 100 zł. W sprzedaży są też pamiątkowe koszulki z Mistrzostw Europy w MuayThai i sprzęt sportowy do tajskiego boksu. Impreza odbywa się w hali przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu.

Walki Polaków:

Daniel Sołtysiak - Yauhen Anhalewicz (Białoruś)

Justyna Korczyńska - Natalia Biriuk (Ukrainia)

Tomasz Pawełek - Medet Rakhimov (Kazachstan)

Paulina Sołtys - Sari Elif (Turcja)

Bartosz Botwina - Iwan Pauliuchuk (Białoruś)

Jakub Jarosz - Manuel Daqi (Hiszpania)

Roman Cupryś - Denis Petrov (Łotwa)

Wojciech Krawiec - Adam Jozsa (Węgry)

Ksenia Łyczko - Anna Willbereg (Finlandia)

Marcin Tomczyk - Damir Fatkhutdinov (Kazachstan)

Daniel E. Groszewski, dyrektor biura prasowego mistrzostw

Reklama

Reklama

Reklama