Reklama

Reklama

Porażka Raiders, Janikowski nadal skuteczny!

Aż 67 tysięcy widzów zasiadło, mimo padającego deszczu, na stadionie w Seattle, gdzie tamtejsi Seahawks w 9. serii spotkań National Football League podejmowali drużynę Oakland Raiders. Ci którzy przybyli na stadion nie żalowali, emocji bowiem nie brakowało.

Ostatecznie Raiders doznali drugiej w tym sezonie porażki ulegając Seahawks 27-34 (3-6, 7-7, 10-14, 7-7), ale nadal prowadza w AFC, mając bilans 6 zwycięstw i dwóch porażek.

Reklama

Już w pierwszej akcji po wykopie Janikowskiego gospodarze doprowadzili piłkę na 32 jard. Przyłożenia wprawdzie nie zrobili, ale Lindell field goalem z 32 jardów zdobył pierwsze 3 punkty dla Seattle. Odpowiedź Raiders była niemal natychmiastowa, Janikowski aż z 52 jardów bombowym uderzeniem wyrównał stan meczu na 3-3. Wynik nie utrzymał się długo, bo już 8 minut później Lindell łatwym strzałem z 20 jardów wyprowadził Seahawks na prowadzenie 6-3. Na 4 minuty przed przerwa quarterback Raiders Rich Gannon, znalazł lukę w obronie Seattle, i kapitalnie podał do Tima Browna, który był już za linią punktową. Janikowski pewnym strzalem dołożył punkt i było 10-6 dla Oakland. Na 20 sekund przed przerwa zbyt dużo swobody rozgrywającemu Seattle Hasselbeckowi zostawili obrońcy Raiders, a ten podał on Jacksonowi który zdobył touchdown.

Seahawks prowadzili do przerwy 13-10, ale tuż po wznowieniu gry piłkę przechwycił Terry Kirby z Raiders i po 90-jardowym slalomie miedzy graczami Seattle zdobył touchdown i to Raiders znów prowadzili 17-13. 

Chwile później Sebastian Janikowski znów pokazał wielka klasę, mocno uderzając z 32 jardów. Piłka co prawda zeszła mu nieco w lewo ale zmieściła się miedzy słupkami i Polak zdobył 3 punkty. Tuż po wykopie, który tym razem był nieco krótszy niż zwykle, Janikowski efektowną paradą próbował złapać wypuszczoną przez rywali piłkę. Ta jednak tylko odbiła się od Polaka i ponownie przejeli ją gracze Seahawks. Gorąco dopingowani gospodarze nie dawali za wygraną i po sześciu minutach znów wyrównali.

Na minutę przed końcem trzeciej kwarty Shaun Alexander przebiegł z piłką aż 88 jardów, zdobywając touchdown dla Seattle i miejscowi prowadzili juz 27-20. Gospodarze dominowali na boisku, przyjmując taktykę, że najlepsza obrona jest atak. To formacja ofensywna Seahawks sprawiała najwięcej kłopotów drużynie Raiders.

Kluczowym momentem było wybicie piłki Garnerowi przez obrońców Seattle w strefie około 25 jardów na połowie Raiders. Bohaterem wieczoru był Shaun Alexander, który aż trzykrotnie zdobywał touchdown i na 7 minut przed końcowym gwizdkiem, po jego fenomenalnej grze Seahawks prowadzili juz 34-20. Alexander w całym meczu pokonał z piłką aż 266 jardów, zdobywając 3 przyłożenia. Raiders pokazali charakter, na 4 minuty przed końcem Gannon znalazł w polu punktowym Roland Wiliamsa. Po przyłożeniu niezawodny Janikowski zdobył punkt i przewaga Seattle stopniała do siedmiu punktów. Do końca zostało wprawdzie 3,5 minuty, ale piłka była w posiadaniu Seahawks. Robili oni co tylko mogli, aby uniemożliwić Jeźdźcom jej przejecie. Raiders w końcu przejęli futbolówkę na 67 sekund przed końcem, ale do pokonania mieli aż 78 jardów. W strugach ulewnego deszczu Raiders dotarli aż na 50 jard, ale to wszystko na co pozwolił im czas.

Chris Reiko, USA INTERIA.PL

Wyniki 9. serii NFL (gospod. wersalikami)
ATLANTA FALCONS - Dallas Cowboys     20-13
Green Bay Packers - CHICAGO BEARS     20-12
Pittsburgh Steelers - CLEVELAND BROWNS 15-12(OT)
Tampa Bay Buccaners - DETROIT LIONS    20-17
Miami Dolphins - INDIANAPOLIS COLTS    27-24
JACKSONVILLE JAGUARS - Cincinnati Bengals 30-13
NEW ENGLAND PATRIOTS - Buffalo Bills   21-11
NY JETS - Kansas City Chiefs       27-7
ST LOUIS RAMS - Carolina Panthers     48-14
DENVER BRONCOS - San Diego Chargers    26-16
NY Giants - ARIZONA CARDINALS       17-10
PHILADELPHIA EAGLES - Minnesota Vikings  48-17
SAN FRANCISCO 49ERS - New Orleans Saints 28-27
SEATTLE SEAHAWKS - Oakland Raiders    34-27
TENNESSEE TITANS - Baltimore Ravens 10-16
Pauzowali: Washington Redskins
Dowiedz się więcej na temat: porażka | seattle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje