Porażka Peru, 90 minut Rengifo

Paragwajczycy umocnili się na pierwszym miejscu w grupie południowoamerykańskiej, w której toczy się walka awans do mistrzostw świata 2010.

Jednakże zespół ten na kolejne trzy punkty musiał solidnie zapracować, mimo że w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego podejmował najsłabsze w tabeli Peru. Zwycięstwo 1:0 było zasłużone, ale nadspodziewanie ciężko wywalczone.

W pierwszej połowie goście grali bardzo dobrze. Rzadko atakowali, ale umiejętnie wybijali Paragwajczyków uchodzących za rewelację kwalifikacji z rytmu. W drugiej połowie ciężko pracujący Peruwiańczycy opadli z sił, a gospodarze grali coraz lepiej, głównie dzięki dobrym zmianom. Oscar Cardozo i Edgar Benitez nie mieli problemów z wypracowaniem sobie dobrych pozycji do oddania strzału i od momentu, jak weszli na boisko zapowiadało się na pokonanie rewelacyjnego Leao Butrona.

Przypuszczenia te sprawdziły się w 81. minucie. Cardozo podał, a Benitez skutecznie sfinalizował jego zagranie. Od pierwszej do ostatniej minuty przebywał na boisku napastnik Peru na co dzień grający dla Lecha Poznań Hernan Rengifo. W 84. minucie ujrzeliśmy także wprowadzonego na plac gry byłe pomocnika "Kolejorza" Henry'ego Quinterosa.

Paragwajczycy z 23 punktami przewodzą tabeli, mając siedem "oczek" przewagi nad Argentyną i Brazylią. Peruwiańczycy w 10 pojedynkach wywalczyli jedynie siedem punktów i pełnią funkcję outsiderów.

Paragwaj - Peru 1:0 (0:0)

Bramka - Benitez (81.).

Paragwaj: Villar - J. Caceres, da Silva, Rodriguez, V. Caceres, Riveros, Santana (67. Benitez), Bonet, Barreto (46. Martinez), Valdez (68. Cardozo), Cabanas.

Peru: Butron - Prado, Vilchez, Contreras, Risco, De La Haza (84.Quinteros), Solano, Marino (71. Piero Alva), Torres, Fano (82.Chavez), Rengifo.

Sędziował Salvio Fagundes. Żółte kartki: Santana (13.), da Silva (36.) - Solano (11.), Vilchez (26.), Contreras (35.), Butron (77.), Prado (90.).

Wenezuela - Ekwador 3:1