Porażka Peru, 5 minut Rengifo

Piłkarze Boliwii pokonali w La Paz 3:0 (2:0) reprezentację Peru w meczu dziewiątej kolejki eliminacji mistrzostw świata w strefie Ameryki Południowej, które w 2010 roku odbędą się w Republice Południowej Afryki.

Bohaterem meczu był Joaquin Botero, który w pierwszej połowie zapewnił gospodarzom prowadzenie 2:0, wpisując się na listę strzelców w czwartej i 16. minucie.

Powiększył swój dorobek do 17 trafień i został w ten sposób najlepszym strzelcem reprezentacji Boliwii, bowiem dotychczasowym rekordzistą był Victor Ugarte, który 16 goli uzyskał w barwach narodowych w latach 60.

Wynik meczu, w 81. minucie, ustalił Ronald Garcia, a Boliwia odniosła w ten sposób drugie zwycięstwo w eliminacjach MŚ 2010. Ma w tej chwili osiem punktów i zajmuje dziesiąte miejsce w gronie 12 zespołów.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku w reprezentacji Peru pojawił się snajper Lecha Poznań Hernan Rengifo.

Boliwia - Peru 3:0 (2:0)

Bramki: Joaquin Botero (4, 16), Ronald Garcia (81).

Boliwia - Carlos Arias; Christian Vargas, Ronald Raldes (89-Luis Gutierrez), Ronald Rivero, Abdon Reyes; Walter Flores, Ronald Garcia, Joselito Vaca (82-Didi Torrico), Jaime Robles; Joaquin Botero, Marcelo Martins (64-Pablo Escobar)

Peru - Leao Butron; Amilton Prado, Carlos Zambrano, Walter Vilchez, Juan Vargas; Rainer Torres, Paolo de la Haza, Juan Carlos Marino, Daniel Chavez (46-Roberto Guizasola); Johan Fano (85-Hernan Rengifo), Piero Alva (62-Wilmer Aguirre).