Reklama

Reklama

Ponad 70 lekkoatletów w Pekinie

W olimpijskiej reprezentacji Polski może być ponad 70 lekkoatletów. Po mistrzostwach kraju w Szczecinie zarząd PZLA dał jeszcze szanse 9 osobom wykazania się odpowiednią formą.

Zatwierdził natomiast zasadniczy skład - 42 zawodniczek i zawodników plus 22 osoby, które brane są pod uwagę do startu w sztafetach 4x100 i 4x400 m kobiet oraz mężczyzn.

Jak poinformowała podczas konferencji prasowej prezes PZLA Irena Szewińska, w poniedziałek proponowany przez zarząd skład zostanie przedstawiony w Ministerstwie Sportu, a dopiero później zgłoszony do PKOl.

- Daliśmy jeszcze do 20 lipca szanse uzyskania wskaźników dziewięcioro osobom, które borykały się na początku sezonu z kontuzjami bądź miały inne zdarzenia, stojące na przeszkodzie w osiągnięciu odpowiedniej formy - poinformowała prezes PZLA.

Reklama

Proponowany przez zarząd PZLA skład reprezentacji na igrzyska olimpijskie:

kobiety

100 m

Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław, 1981)

200 m

Marta Jeschke (SKLA Sopot, 1986)

400 m

Monika Bejnar (AZS AWF Warszawa, 1981)

1500 m

Sylwia Ejdys (AZS AWF Wrocław, 1984)

Anna Jakubczak-Pawelec (KS Agros Zamość, 1973)

maraton

Monika Drybulska (WKS Grunwald Poznań, 1980)

Dorota Gruca (Agros Zamość, 1970)

100 m ppł

Aurelia Kollach (AZS AWF Warszawa, 1976)

400 m ppł

Anna Jesień (AZS AWF Warszawa, 1978)

3000 m z przeszkodami

Wioletta Frankiewicz (AZS AWF Kraków, 1977)

Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek, 1985)

dysk

Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa, 1972)

Wioletta Potępa (AZS AWF Warszawa, 1980)

Żaneta Glanc (AZS Poznań, 1983)

kula

Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok, 1968)

młot

Kamila Skolimowska (RKS Skra Warszawa, 1982)

Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań, 1985)

Małgorzata Zadura (AZS AWF Warszawa, 1985)

oszczep

Urszula Piwnicka (SKLA Sopot, 1983)

Barbara Madejczyk (LKS Jantar Ustka, 1976)

tyczka

Anna Rogowska (SKLA Sopot, 1981)

Monika Pyrek (MKL Szczecin, 1980)

Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa, 1983)

siedmiobój

Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk,1984)

Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk, 1986)

chód 20 km

Sylwia Korzeniowska (AC Lille, 1980)

4x100 m

Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław, 1981)

Ewelina Klocek (WKS Śląsk Wrocław, 1987)

Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa, 1983)

Marta Jeschke (SKLA Sopot, 1986)

Dorota Jędrusińska (AZS Poznań, 1982)

4x400 m

Anna Jesień (AZS AWF Warszawa, 1978)

Monika Bejnar (AZS AWF Warszawa, 1981)

Grażyna Prokopek-Janacek (AZS AWF Warszawa, 1977)

Jolanta Wójcik (AZS AWF Kraków, 1984)

Izabela Kostruba (Agros Zamość, 1984)

Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk, 1982)

warunkowo

800 m

Anna Rostkowska (KS Athletics Jakać Młoda, 1980)

Ewelina Sętowska-Dryk (AZS AWF Warszawa, 1980)

1500 m

Lidia Chojecka (KS Warszawianka, 1977)

400 m ppł

Małgorzata Pskit (AZS AWF Wrocław, 1976)

w dal

Teresa Dobija (AZS Łódź, 1982)

Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka, 1982)

mężczyźni

100 m

Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków, 1986)

200 m

Marcin Jędrusiński (WKS Śląsk Wrocław, 1981)

400 m

Daniel Dąbrowski (AZS Łódź, 1983)

800 m

Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police, 1987)

Paweł Czapiewski (LKS Lubusz Słubice, 1978)

maraton

Arkadiusz Sowa (WKS Grunwald Poznań, 1979)

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań, 1982)

110 m ppł

Artur Noga (KS Warszawianka, 1988)

400 m ppł

Marek Plawgo (KS Warszawianka, 1981)

3000 m z przeszkodami

Tomasz Szymkowiak (LKS Orkan Wlkp. Poznań)

dysk

Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław, 1983)

kula

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa, 1981)

młot

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań, 1976)

oszczep

Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk, 1983)

w dal

Marcin Starzak (AZS AWF Kraków, 1969)

wzwyż

Michał Bieniek (AZS AWF Wrocław, 1986)

chód 20 km

Rafał Augustyn (AZS AWF Kraków,1984)

Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków, 1985)

chód 50 km

Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków, 1978)

Artur Brzozowski (LKS Znicz Biłgoraj, 1985)

Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice, 1980)

4x100 m

Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław, 1981)

Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków, 1986)

Marcin Nowak (AZS AWF Kraków, 1977)

Robert Kubaczyk (AZS Poznań, 1986)

Łukasz Chyła (SKLA Sopot, 1981)

Kamil Masztak (AZS AWF Poznań, 1984)

4x400 m

Piotr Klimczak (WKS Śląsk Wrocław, 1980)

Rafał Wieruszewski (UKS Orkan Środa Wlkp. 1981)

Piotr Kędzia (AZS Łódź, 1984)

Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk, 1984)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn, 1986)

Daniel Dąbrowski (AZS Łódź, 1983)

Marek Plawgo (KS Warszawianka, 1981)

Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław, 1982)

warunkowo

1500 m

Bartosz Nowicki (MKL Szczecin, 1984)

3000 m z przeszkodami

Marcin Chabowski (KS Wejher Wejherowo, 1986)

tyczka

Przemysław Czerwiński (MKL Szczecin, 1983)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy