Reklama

Reklama

Polskich drużyn łuczniczych zabraknie na igrzyskach w Rio

Igrzyska w Rio de Janeiro nie dla polskich drużyn łuczniczych. Zdecydowały o tym zbyt niskie miejsca na mistrzostwach świata w Kopenhadze.

Igrzyska w Rio de Janeiro nie dla polskich drużyn łuczniczych. Zdecydowały o tym zbyt niskie miejsca na mistrzostwach świata w Kopenhadze.

Mężczyźni zajęli w MŚ dziewiąte, a kobiety 23. miejsce. Awansowało po osiem najlepszych zespołów.

Blisko awansu byli mężczyźni. Paweł Marzec (Talent Wrocław), Sławomir Napłoszek (Łuczniczy Marymont Warszawa) i Rafał Wojtkowiak (Unia Pielgrzymka) w walce o ósemkę przegrali po zaciętym boju z zawodnikami Korei Południowej. Polacy prowadzili 2:0, potem 4:2, ale rywale wyrównali stan meczu i w końcówce byli lepsi 5:4 (29:25).

Karina Lipiarska-Pałka (UKS Grot Zabierzów), Milena Barakońska (Obuwnik Prudnik) i Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec) zamknęły sobie drogę awansu do 1/8 finału, zajmując 23. miejsce w eliminacjach.

Reklama

Impreza w stolicy Danii ma rekordową obsadę. Wśród kobiet w łukach klasycznych rywalizują 163 zawodniczki i 44 drużyny, natomiast wśród mężczyzn 229 łuczników i 62 zespoły.

W środę w turnieju indywidualnym Marzec (32. w eliminacjach) zmierzy się ze Słoweńcem Luką Popovicem (81.), Napłoszek (70.) z Bułgarem Jaworem Christowem (43.), a Wojtkowiak (100.) z Holendrem Rickiem van der Venem (13.). Z kolei Lipiarska-Pałka (35.) będzie rywalizować z Holenderką Esther Deden (78.), Barakońska (84.) z Gruzinką Kristiną Esebua (89.), a Leśniak (100.) z reprezentantką Włoch Natalią Walejewą.

W konkurencji łuku bloczkowego Jan Wojtas (Strzelec Legnica, 54.) spotka się z Norwegiem Njaalem Aamaasem (59.), a Katarzyna Szałańska (Strzelec Legnica, 23.) z Brazylijką Nely Acquestą (90.).

Wyniki strzelania z łuku klasycznego:

kobiety

ćwierćfinały

Korea Płd. - Gruzja     6:2

Rosja - Meksyk          6:0

Japonia - Chiny         6:0

Indie - Kolumbia        6:2

półfinały

Rosja - Korea Płd.      5:4

Indie - Japonia         5:4

mężczyźni

ćwierćfinały

Korea Płd. - Hiszpania  5:1

USA - Australia         6:0

Tajwan - Holandia       5:3

Włochy - Chiny          5:4

półfinały

Korea Płd. - USA        5:1

Włochy - Tajwan         5:4 (29:27)

Reklama

Reklama

Reklama