Reklama

Reklama

Polski rywal Boruca w Celtiku?

Kolejny polski piłkarz może wkrótce zagrać w Celtiku Glasgow! Jak podaje "Przegląd Sportowy", mistrz Szkocji jest zainteresowany pozyskaniem bramkarza Korony Kielce, Wojciecha Kowalewskiego! Piłkarz miałby być następcą Artura Boruca, który prędzej czy później odejdzie z Glasgow do mocniejszego klubu.

Celtic miał już wysłać zaproszenie na testy dla Kowalewskiego, ale ten po konsultacjach z menedżerem zdecydowanie odmówił. Podobno oprócz oferty ze Szkocji bramkarz ma również inne propozycje. Mówi się o zainteresowaniu klubów z Rosji, Turcji, Niemiec i Austrii. Chodzi między innymi o SC Freiburg, Trabzonspor, Besiktas Stambuł i Red Bull Salzburg.

Ciekawa jest zwłaszcza oferta Besiktasu. W Stambule "Gibon" mógłby zastąpić reprezentacyjnego bramkarza Turcji, Rustu Recbera, który w ostatnim czasie nie gra na najwyższym poziomie.

Reklama

Jak donosi "Przegląd Sportowy", pozyskaniem Kowalewskiego zainteresowana była również Wisła Kraków, ale rozmowa trwała około pięciu minut. Powód? Zaoferowane mu pieniądze były trzykrotnie mniejsze niż te, które zarabiał w Kielcach.

Reklama

Reklama

Reklama