Reklama

Reklama

Polska przegrała z Włochami. O mundialu może zapomnieć

Porażką z Włochami 0-2 zakończyły polskie hokeistki na trawie walkę w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata. Awansu nie zdołały wywalczyć, mundialu nie będzie.

Mecz z Włoszkami był już dla Polek pojedynkiem o miejsca 5-8. Szanse na występ na mundialu straciły wcześniej

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata rozgrywany jest systemem pucharowym. Przegrani w pierwszej rundzie stracili szansę na awans na mundial. Na to mógł liczyć bowiem tylko wygrany w całej imprezie. Polskie zespoły zatem szybko straciły możliwość dalszej walki o mundial. Biało-czerwone w czwartek uległy Szkocji 0:3 i pozostała im jedynie rywalizacja o miejsca 5-8. Te spotkania są o tyle ważne, że każde jest punktowane do światowego rankingu. Pozycja w tej klasyfikacji zadecyduje, czy dana reprezentacja będzie mogła wziąć udział w kwalifikacjach olimpijskich.

Reklama

W piątkowym pojedynku Włoszki miały przewagę, wywalczyły pięć krótkich rogów, ale tylko jeden z nich wykorzystały. Trzy minuty przed końcem bramkę ze stałego fragmentu gry zdobyła Lara Oviedo i ustaliła wynik meczu.

W innym spotkaniu o lokaty 5-8 Rosja pokonała Francję 3:2. "Reprezentacja trójkolorowych" będzie rywalem Polek w sobotę w spotkaniu o siódme miejsce.

Polska - Włochy 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Federica Carta (2), 0-2 Lara Oviedo (57-krótki róg).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy