Reklama

Reklama

Polscy skoczkowie już w Ga-Pa

Kadra polskich skoczków wraz ze sztabem szkoleniowym dotarła już do Garmmisch-Partenkirchen. To właśnie w tym mieście na skoczni Grosse Olympiaschanze o punkcie konstrukcyjnym 115 metrów, odbędzie się w czwartek drugi konkurs 52. Turnieju Czterech Skoczni.

Pierwsze zawody w Oberstdorfie wygrał Norweg Sigurd Pettersen przed Austriakami Thomasem Morgensternem i Martinem Hoellwarthem. Adam Małysz zajął 9. miejsce, a Wojciech Tajner był 36.

Dziś polscy skoczkowie nie trenowali. Poranne zajęcia na skoczni w Obersdorfie zaliczyli Finowie, Austriacy i Norwegowie, a także Koreańczycy. Polacy podobnie jak Niemcy zrezygnowali z treningów na skoczni Schattenbergschanze.

- Po godzinie 9.30 nasza kadra wyjechała z Oberstdorfu i z tego co wiem dotarli już do Garmmisch-Partenkirchen. Tu w przeciwieństwie do Polski, panują naprawdę zimowe warunki. Jest bardzo dużo śniegu, ujemna temperatura i jak na chwilę obecną wiatr prawie nie wieje - powiedział INTERIA.PL, Piotr Salak z RMF FM, który również jest już w Ga-Pa.

Reklama

- Jutro o godzinie 11.30 ma odbyć się trening, a po nim kwalifikacje. Wystartuje tu trzech Polaków - Tomisław i Wojciech Tajnerowie oraz oczywiście Adam Małysz, który rano był w dobrym humorze. Oby po czwartkowych zawodach również miał uśmiechnięte oblicze - stwierdził korespondent RMF.

Informacje o skoczni w Ga-PA

Nazwa: Grosse Olympiaschanze

Punkt konstrukcyjny: 115 metrów

Długość skoczni: 82,5 m

Wysokość progu: 3,2 m

Średnia prędkość przy wyjściu z progu: 91 km/h

Odległość sędziowska: 121 m

Rekord skoczni: Adam Małysz 129,5m (2001 r.)

Zwycięzca z ubiegłego sezonu: Primoż Peterka (Słowenia).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje