Reklama

Reklama

Polonia W.: Kosmalski kończy karierę, Telichowski odchodzi

Jacek Kosmalski podjął decyzję o zakończeniu swojej kariery sportowej. "Kosmal" miał propozycje gry w innych klubach, ale postanowił, że Polonia będzie ostatnią drużyną, w której grał. Z Konwiktorskiej odchodzi także obrońca, Błażej Telichowski - poinformowała oficjalna strona "Czarnych Koszul", "www.kspolonia.pl".

Kosmalski karierę piłkarską rozpoczął w wieku 14 lat w Głazie Tychowo. Wcześniej przez sześć lat jako wychowanek trenował w tamtejszej szkółce piłkarskiej. Następnie przeniósł się do Kotwicy Kołobrzeg i dzięki dobrym występom w tym klubie, trafił do Legii. Z Warszawską drużyną zdobył Puchar Polski.

Ponadto grał w Dolcanie Ząbki, Orlętach Łuków, Chemiku Police, Pomeranii Police, Odrze Szczecin i ponownie w Pomeranii. Wkrótce został zawodnikiem szczecińskiej Pogoni. Następnie udał się do Łódzkiego Klubu Sportowego.

Reklama

Od 2004 roku był piłkarze warszawskiej Polonii. W sezonie 2006/2007 został w jej barwach królem strzelców II ligi. Przez więkość pobytu był liderem drużyny. Jego bramki cieszyły kibiców i dawały "Dumie Stolicy" ważne punkty.

Po zakończeniu obecnego sezonu, KSP Polonia Warszawa zamierza zorganizować pożegnalny mecz dla "Kosmala".

Ponadto Polonia poinformowała, że kontrakt z klubem rozwiązał Błażej Telichowski.

- Doszedłem do porozumienia z Polonią w sprawie rozwiązania kontraktu. Uznałem, że tak trzeba było postąpić, ponieważ kontrakt skończyłby się dopiero w czerwcu. A moim celem nie było przesiadywanie na ławce czy trenowanie z drużyną z Młodej Ekstraklasy. Dlatego postanowiłem dogadać się z klubem i udało się to - powiedział były obrońca "Czarnych Koszul" na temat przyczyn rozstania z warszawską drużyną.

- Warta Poznań? Jest to jeden z klubów, które złożyły mi oferty. Jestem rodowitym Wielkopolaninem, więc jeżeli dostanę jakieś sygnały z tego regionu, to przemyślę je na poważnie. Na pewno jednak chciałbym jeszcze pograć w Ekstraklasie ? odpowiedział zapytany o spekulacje dotyczące jego transferu do Poznania oraz możliwości gry w Ekstraklasie.

- Pobyt w Polonii wspominam bardzo dobrze, ponieważ przychodząc na Konwiktorską z Grodziska Wielkopolskiego, trafiłem do klubu, w którym miałem wielu kolegów. Bardzo dobrze rozumiałem się z nimi. Dlatego trzeba dodać, że atmosfera w drużynie była fantastyczna. Grałem w kilku klubach, ale mogę szczerze powiedzieć, że klimat w "Czarnych Koszulach" był rewelacyjny - podkreślił Telich, chwaląc "Dumę Stolicy".

- Teraz przyszedł nowy trener i zachodzą duże zmiany w zespole. Życzę sukcesów Polonii! - dodał Błażej na koniec rozmowy.

Telichowski jest wychowankiem Polonii Nowy Tomyśl. Następnie przez 5 sezonów był związany z Lechem Poznań, z którym zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski. Przez dwa sezony przebywał w drużynie z Grodziska Wielkopolskiego, zdobywając z nią Puchar Polski i dwukrotnie Puchar Ligi. Od sezonu 2008/2009 był związany z Polonią, w której rozegrał 11 meczów ligowych. W międzyczasie przebywał na wypożyczeniu w Arce Gdynia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje