Reklama

Reklama

Polonia powalczy o mistrza

Polonia Warszawa jest dobrze przygotowana do sezonu i z pewnością będzie się liczyć w walce o mistrzostwo kraju. W drugim etapie przygotowań wspólnie z Legią Warszawa nie poniosła żadnej porażki.

Pierwszy obóz przygotowawczy odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie znajduje się baza Groclinu, dobrze znana większości stołecznych piłkarzy i uchodząca za jedną z najlepszych w Polsce.

Zimny prysznic

Z Polonią pojechało dwóch nowych zawodników, Piotr Dziewicki, który z Tomaszem Jodłowcem mają tworzyć mocną parę stoperów, oraz Adrian Mierzejewski. Były piłkarz Wisły Płock przez cały okres udowodniał, że może być solidnym wzmocnieniem.

Pierwszy sparing zakończył się porażką z Zagłębiem Lubin aż 0:3, w dodatku Polonia straciła kluczowego piłkarza, bowiem Marek Sokołowski zerwał wiązadła i był zmuszony opuścić zgrupowanie. Początkowa diagnoza lekarzy nie była pomyślna, miał on pauzować przez kilka miesięcy, ale na szczęście zawodnik może być już gotowy na najbliższy ligowy mecz. Wpadka z Zagłębiem okazała się zimnym prysznicem, gdyż w kolejnych spotkaniach triumfowali przeważnie piłkarze ze stolicy.

Reklama

Tradycją polskiej ligi jest już, że wiele zespołów kotwiczy w tureckiej Antalyi. To miasto w południowo-zachodniej Turcji, które oblega miliony turystów.

"Czarne Koszule" pojechały na zgrupowanie jednak nie po to, aby odpoczywać po ciężkiej rundzie jesiennej, ale żeby maksymalnie przygotować się na to, co będzie czekać ich wiosną.

Bez smaku porażki

Rywalami polonistów były w większości solidne firmy, które w swoich krajach wiele znaczą:

Spartak Trnava: To jedna z najbardziej popularnych drużyn na Słowacji. Dwukrotnie zdobywała mistrzostwo kraju, a wiele lat temu dotarła nawet do półfinału Pucharu Mistrzów! Polonia przegrywała z nimi już 0:2, ale ostatecznie zdołała zremisować. Znakomicie zaprezentował się testowany zawodnik Predrag Sikimić.

Slavia Sofia: Bułgarzy również kiedyś zagrali w półfinale, ale Pucharu Zdobywców Pucharów. Pochwalić się też mogą siedmioma mistrzostwami kraju. Triumfy te święcili jednak już dawno temu, a dzisiaj są jedynie ligowym średniakiem. Polonia wygrała 2-0, a jedną z bramek zdobył wspomniany Serb. Bardzo spodobał się on trenerowi, ale jego obecny pracodawca Amkar Perm zażądał za transfer zbyt wielkiej sumy odstępnego.

MSK Żylina. Niedawno do tego klubu trafił pierwszy w historii słowackiej ligi Polak, Marcin Sobczak. Przeciwko Polonii nie pokazał jednak niczego nadzwyczajnego, podobnie jak jego koledzy z drużyny wicemistrza Słowacji. Wysoką formę potwierdził Radosław Majewski, który kilkanaście niedawno przedłużył umowę z "Czarnymi Koszulami". W wyjściowej jedenastce grał m.in. Łukasz Trałka, świeżo upieczony reprezentant kraju pozyskany z Lechii Gdańsk.

Arsenał Kijów: Ukraiński zespół to także typowy średniak w swojej lidze. Podobnie jak w trzech poprzednich sparingach tak teraz Polonia zdobyła dwa gole i obóz w Turcji zakończyła trzema zwycięstwami i remisem. Michał Gliwa w tym spotkaniu obronił rzut karny.

***

Mecze kontrolne Polonii:

Grodzisk Wielkopolski:

23.01: Zagłębie Lubin 0-3

24.01: Groclin Dyskobolia 4:1 (Łukasz Piątek, Krzysztof Bąk, Adrian Mierzejewski 2)

26.01: Nielba Wągrowiec 1-0 (Piotr Dziewicki)

29.01: Warta Poznań 3-0 (Igor Kozioł, Krzysztof Gajtkowski 2)

Warszawa:

4.02: Dolcan Ząbki 1-1 (Damian Jaroń)

4.02: Znicz Pruszków 1-2 (Filip Ivanovski)

Turcja:

8.02: Spartak Trnava 2-2 (Predrag Sikimić, Igor Kozioł)

10.02: Slavia Sofia 2-0 (Predrag Sikimić, Piotr Dziewicki)

14.02: MSK Żylina 2-0 (Radosław Majewski, Krzysztof Gajtkowski)

17.02: Arsenał Kijów 2-0 (Adrian Mierzejewski, Jacek Kosmalski)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje