Polonia pokonała Jagiellonię

W spotkaniu grupy D 5. kolejki rozgrywek Pucharu Ekstraklasy Polonia Warszawa pokonała na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej Jagiellonię Białystok 1:0.

Bramkę na wagę trzech punktów dla "czarnych koszul" w 63. minucie spotkania zdobył Krzysztof Gajtkowski. W ostatnich minutach rywalizacji goście mogli doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji Radosława Majdana.

Dzięki temu zwycięstwu Polonia ma na swoim koncie 10 punktów i zrównała się w tabeli grupy D z Legią Warszawa. Jagiellonia ugrała do tej pory osiem oczek i jest trzecia.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

1:0 Gajtkowski 63. min

Polonia Warszawa: Majdan - Telichowski, Skrzyński, Bąk, Sokołowski - Zasada (62. Piechniak), Piątek (68. Nolka), Lato (46. Jaroń), Mąka (62. Ciarkowski) - Gajtkowski, Kosmalski.

Jagiellonia Białystok: Kudrycki - Norambuena Ruz, Thiago Rangel Cionek, Pacan, Jarecki - Dzienis, Hermes (76. Niedziela), Everton Pereira, Renusz - Falkowski, Pesir (64. Fidziukiewicz).

Sędziował: Jacek Walczyński (Lublin).

Żółte kartki: Gajtkowski, Bąk (Polonia) Renusz, Norambuena Ruz, Pesir, Falkowski (Jagiellonia)

Dowiedz się więcej na temat: Białystok | jagiellonia | Warszawa | polonia | Polonia Warszawa