Reklama

Reklama

Półmaraton 4energy dla Komena

Tylko 7 stopni Celsjusza i mokre ulice miasta nie zniechęciły, aż 1320 biegaczy do wzięcia udziału w czwartym katowickim Półmaratonie 4energy. Największą imprezę lekkoatletyczną na Śląsku wygrał tradycyjnie Kenijczyk.

Tym razem był to Joel Komen reprezentujący klub Zawisza Bydgoszcz. Największą sensację biegu sprawił jednak Piotr Pałka z Katowic, który zajął drugie miejsce. Po zawodach przyznał, że? po raz pierwszy brał udział w biegu ulicznym. Katowiczanin wyprzedził jednego z faworytów biegu, trzeciego na mecie Kenijczyka Nathana Soimo. W klasyfikacji kobiet najlepsza była Ukrainka Olena Burkowska. Bieg na 7 km wygrał Michał Kaczmarek z AZS AWF Kraków.

Równo o 10.00 rano zawodników wystartowała Irena Szewińska. Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki doceniła organizację tegorocznego wydarzenia: - Impreza została naprawdę świetnie zorganizowana. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Jest to na pewno jedna z lepiej zorganizowanych imprez biegowych w Polsce. Pogoda wbrew pozorom była bardzo dobra dla biegaczy. Nie było za zimno i dobrze, że nie padało - powiedziała Szewińska.

Reklama

Zwycięzcą Półmaratonu 4energy 2008 został tradycyjnie Kenijczyk. Joel Komen zameldował się na mecie po 1 godzinie 6 minutach i 31 sekundach. Był bardzo zadowolony ze swojego wyniku: - Bieg był bardzo ciężki. Szczególnie trudno było na 3 okrążeniu. Przeszkadzała pogoda. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że w trudnych warunkach udało mi się wygrać - powiedział Joel Komen. Komen jest już czwartym Kenijczykiem w historii, który wygrał katowicki półmaraton. W poprzednich edycjach zwyciężali: Richard Rotich (2005), Michael Koronei (2006) oraz Paul Ngetich (2007).

Sprawcą sensacji dnia był jednak katowiczanin Piotr Pałka z klubu KS Piętka Katowice. Pierwszy raz w swoim życiu wystartował on w biegu ulicznym i od razu udało mu się zająć drugie miejsce. Wyprzedził drugiego z Kenijczyków, faworyta biegu, Nathana Soimo. - Trzeba być gościnnym - skomentował z uśmiechem zwycięstwo Joela Komena Piotr Pałka. - Tak naprawdę to nie wiem jak to wytrzymałem. Jak udało mi się być 2 na mecie. To mój pierwszy bieg uliczny w życiu. Jestem szczęśliwy - powiedział sprawca sensacji. Trzeci na mecie po przebiegnięciu 21 km i 97 metrów był Nathan Soimo, kolega Joela Komena z Zawiszy Bydgoszcz.

Klasyfikację pań wygrała biegaczka z Ukrainy, Olena Burkowska z czasem 1 h 16 min. 35 sek. sekund. Na drugim miejscu uplasowała się Ewa Pająk-Brych z czasem 1 h 16 min. 52 sek. Polka wyprzedziła trzecią na mecie Ukrainkę Ilonę Barwanową.

Organizator półmaratonu, mimo złych warunków pogodowych był zadowolony z imprezy: - Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się pobić rekord frekwencji z ubiegłego roku. Jako biegacz mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy dzisiaj stanęli na starcie biegu. Mam nadzieję, że w jeszcze większym gronie spotkamy się za rok - powiedział po biegu Bohdan Witwicki, główny organizator Półmaratonu 4energy.

Tegorocznej edycji Półmaratonu 4energy towarzyszyła akcja charytatywna "Biegasz - pomagasz!". Organizator akcji, Fundacja Fortis, przeznaczy 10 zł za każdego uczestnika biegów półmaratońskiego i biegu na 7 km na remont placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bytomiu i w Pszczynie. 1320 biegaczy na starcie, oznacza, że na remonty placówek zostanie przeznaczone 13 200 zł.

Półmaraton 4energy to bieg uliczny na dystansie 21 097 km. W Katowicach rozgrywany jest na pętli 7 km (trasa biegu posiada atest PZLA). Miejsce startu znajduje się na Al. Korfantego, natomiast meta - w samym centrum katowickiego "Spodka". Podobnie jak rok temu, patronami honorowymi imprezy byli: Piotr Uszok, Prezydent Katowic oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. Sponsorem głównym biegu jest Fortis Bank Polska.

Więcej informacji o Półmaratonie 4energy znajduje się na stronie www.bieg.4energy.pl.

Dodatkowe informacje

Biuro Prasowe Półmaratonu 4energy:

Stanisław Pogorzelski, e-mail: stanisław.pogorzelski@eurorscg.pl, kom: +48 693 333 559

Maciej Makuszewski, e-mail: maciej.makuszewski@eurorscg.pl, kom: +48 508 012 180

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje