Reklama

Reklama

Polki ciężko trenują w Spale

Do 8 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale trenować będą reprezentantki Polski przygotowujące się do mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów we włoskim Lignano Sabbiadoro.

Do 8 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale trenować będą reprezentantki Polski przygotowujące się do mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów we włoskim Lignano Sabbiadoro.

Później kadrowiczki przeniosą się do Siedlec, gdzie spędzą ostatnie dni przed wyjazdem. Do Włoch reprezentacja wyleci 11 kwietnia.

W Spale zespół trenuje dwa razy dziennie. Trener Ryszard Soćko główny nacisk kładzie teraz na technikę i szybkość.

"Jak zwykle mamy tu znakomite warunki do treningów. Jesteśmy w Spale razem z reprezentacją mężczyzn, więc musimy się dzielić czasem spędzanym na siłowniach. Z reguły ćwiczymy więc na tej mniejszej, ale jak mamy sprawdzian, to wchodzimy na dużą. Nie ma z tym większych problemów" - powiedział PAP trener Soćko.

Reklama

Do piątku w kadrze nie było żadnych problemów zdrowotnych. W sobotę rozchorowała się Aleksandra Klejnowska-Krzywańska, którą miała kłopoty natury żołądkowej.

"Wygląda to fatalnie. Przez noc straciła dwa kilogramy. Mam jednak nadzieję, że szybko dojdzie do siebie i do Włoch wyjedziemy w pełnym składzie" - dodał Soćko.

Oprócz Klejnowskiej-Krzywańskiej (kat. 58 kg) w Spale trenują Marzena Karpińska (kat. 48 kg), Malwina Rowińska (kat. 53 kg), Marieta Gotfryd (kat. 58 kg), Dominika Misterska-Zasowska (kat. 63 kg), Anna Smosarska (kat. 69 kg) i Magdalena Ufnal (kat. +75 kg).

Zdaniem Soćki drużyna jedzie na mistrzostwa Europy zdobyć przynajmniej jeden medal i zobaczyć, czy sprawdza się koncepcja przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

"Nie przygotowujemy się specjalnie do mistrzostw kontynentu. Jest to tylko jeden z etapów na drodze do Pekinu. Rywalizacja we Włoszech będzie jednak zacięta, gdyż dla reprezentantek wielu krajów będą to kwalifikacje olimpijskie. Nie wywalczyły ich jeszcze zawodniczki m.in. z Armenii, Turcji, Francji, Hiszpanii i Niemiec. To bardzo silne zespoły, które na mistrzostwa będą przygotowane tak, jak my na olimpiadę" - poinformował Soćko.

Po powrocie z mistrzostw Europy reprezentantki Polski będą trenowały w Siedlcach. Później wyjadą na dwutygodniowy obóz do Giżycka, gdzie mają się wyciszyć i odpocząć psychicznie. W planach są jeszcze dwa zgrupowania w Cetniewie i Spale. To drugie zakończy cykl przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Kadrowiczki do Pekinu mają wylecieć 27 lipca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy