Reklama

Reklama

Polka wygrywa w PŚ

Anna Grzelińska zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata organizacji KPWT w kitesurfingu, które odbywały się we Włoszech, na jeziorze Como. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął mistrz Polski Victor Borsuk. Oboje startowali w konkurencji freestyle.

Anna Grzelińska zwyciężyła w zawodach Pucharu  Świata organizacji KPWT w kitesurfingu, które odbywały się we  Włoszech, na jeziorze Como. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął  mistrz Polski Victor Borsuk. Oboje startowali w konkurencji  freestyle.

Wrocławianka, studiująca rehabilitację w Maladze, dwukrotnie stawała na podium - była jeszcze druga w course racingu, za Niemką Kristin Boese. W finale freestyle Grzelińska zmierzyła się z Alice Brunacci. Obydwie zawodniczki pokazały wspaniałe tricki (S Bend, Backloop, Kite Loop, Krypt), ale mimo starań Włoszki, ewolucje Polki zostały ocenione wyżej przez sędziów.

Mieszkający w Świeciu Victor Borsuk (urodzony w Szwecji), stanął na desce po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. W półfinałowym pojedynku rywalizował z Łukaszem Ceranem (YKP Warszawa), który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji, a w course racingu (triumfował Amerykanin z Hawajów Jesse Richman) na czwartej.

Reklama

W konkurencji freestyle Borsuka wyprzedzili Belg Leander Vyvey i Francuz Thomas Paris.

Kitesurfing to deska surfingowa napędzana przez kilkumetrowy latawiec. Zawodnik staje na desce, wpina stopy w specjalne klamry i steruje latawcem za pomocą drążka zwanego barem, do którego przytwierdzone są cztery dwudziestosiedmiometrowe linki połączone z latawcem. Sędziowie punktują różne ewolucje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL