Reklama

Reklama

Polak wygrał w Monako!

Przygotowujący się do pekińskich igrzysk Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) wygrał konkurs pchnięcia kulą w vmityngu Super Grand Prix IAAF w Monako, uzyskując wynik 20,44.

Był to dziesiąty w tym roku start mistrza Polski na stadionie, który we wszystkich konkursach osiągał rezultaty ponad 20 m. Najdalej pchnął kulę 25 lipca w Londynie na odległość 20,97; najgorszy wynik - 20,23 w Villeneuve d'Ascq 27 czerwca.

Świetnie spisał się także Marek Plawgo (Warszawianka), który - z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 48,69 - zajął drugie miejsce w biegu na 400 m przez płotki. Polak poprawił swój wynik o 0,36 sekundy i był wolniejszy tylko od reprezentanta Jamajki Dannyego McFarlanego - 48,39. Na trzecim miejscu uplasował się Amerykanin Reuben McCoy (48,82).

Reklama

Z kolei na Jesień (AZS AWF Warszawa) zajęła, z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 54,30 czwarte miejsce w biegu na 400 m przez płotki. Słabo wypadł Paweł Czapiewski (LKS Lubusz Słubice), przygotowujący się do startu olimpijskiego, zawodnik zajął dziewiąte miejsce w biegu na 800 m, uzyskując wynik 1.46,76. Wygrał po zaciętej walce złoty medalista ateńskich igrzysk Rosjanin Jurij Borzakowski - 1.42,79, poprawiając o ponad dwie sekundy swój najlepszy tegoroczny rezultat. Drugi na mecie reprezentantant Bahrajnu Yusuf Saad Kamel miał taki sam czas. W tym sezonie szybciej biegał tylko mistrz świata juniorów z Bydgoszczy Sudańczyk Abubaker Kaki Khamis - 1.42,69.

Wyniki mityngu Super Grand Prix IAAF w Monako:

Kobiety

100 m (wiatr -0,7 m/s)

1. Kerron Stewart (Jamajka) 10,94

2. Sherone Simpson (Jamajka) 10,95

3. Torri Edwards (USA) 11,02

1500 m

1. Natalia Pantelejewa (Rosja) 4.02,56

2. Sarah Jamieson (Australia) 4.03,03

3. Natalia Rodriguez (Hiszpania) 4.03,68

4. Sylwia Ejdys (Polska) 4.04,46

..

7. Lidia Chojecka (Polska) 4.05,86

3000 m

1. Wude Ayalew (Etiopia) 8.35,50

2. Dolores Checa (Hiszpania) 8.37,78

3. Peninah Jepchumba (Kenia) 8.40,12

..

Wioletta Frankiewicz (Polska) nie ukończyła

100 m ppł

1. Brigitte Foster-Hylton (Jamajka) 12,49

2. Sally McLellan (Australia) 12,53

3. Joanna Hayes (USA) 12,67

400 m ppł

1. Melaine Walker (Jamajka) 53,48 (najlepszy w br

wynik na świecie)

2. Tiffany Williams (USA) 53,54

3. Sheena Tosta (USA) 53,58

4. Anna Jesień (Polska) 54,30

tyczka

1.Jelena Isinbajewa (Rosja) 5,04 (rekord świata)

2. Julia Gołubczykowa (Rosja) 4,71

3. Monika Pyrek (Polska) 4,71

4. Anna Rogowska (Polska) 4,64

w dal

1. Naide Gomes (Portugalia) 7,12 (najlepszy w br wynik na świecie)

2. Brittney Reese (USA) 6,76

3. Ludmiła Kołczanowa (Rosja) 6,68

4x100 m

1. USA 42,33

2. USA "Blue" 42,49

3. Niemcy 43,25

mężczyźni

100 m

1. Asafa Powell (Jamajka) 9,82

2. Darvis Patton (USA) 9,98

3. Nesta Carter (Jamajka) 10,02

400 m

1. Martyn Rooney (Wielka Brytania) 44,72

2. Ricardo Chambers (Jamajka) 44,90

3. Leslie Djhone (Francja) 44,95

800 m

1. Jurij Borzakowski (Rosja) 1.42,79

2. Yusuf Saad Kamel (Bahrajn) 1.42,79

3. Mbulaeni Mulaudzi (RPA) 1.43,26

..

9. Paweł Czapiewski (Polska) 1.46,76

1500 m

1. Daniel Kipchirchir Komen (Kenia) 3.31,49 (najlepszy w br wynik na świecie)

2. Shedrack Kibet Korir (Kenia) 3.31,94

3. Nicholas Willis (Nowa Zelandia) 3.33,51

3000 m

1. Joseph Ebuya (Kenia) 7.34,62

2. Isaac Kiprono Songok (Kenia) 7.35,06

3. Abraham Chebii (Kenia) 7.36,08

110 m ppł (wiatr -0,8 m/s)

1. David Oliver (USA) 13,11

2. Anwar Moore (USA) 13,19

3. Jason Richardson (USA) 13,23

400 m ppł

1. Danny McFarlane (Jamajka) 48,39 (najlepszy w br wynik na

świecie)

2. Marek Plawgo (Polska) 48,69

3. Reuben McCoy (USA) 48,82

3000 m z przeszkodami

1. Mahiedine Mekhissi-Benabbad (Francja) 8.17,22

2. Wesley Kiprotich (Kenia) 8.17,95

3. Youcef Abdi (Australia) 8.18,34

..

9. Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) 8.42,01

wzwyż

1. Andriej Silnow (Rosja) 2,33

2. Linus Thoernblad (Szwecja) 2,31

3. Andriej Tereszin (Rosja) 2,31

..

11. Michał Bieniek (Polska) 2,20

trójskok

1. Randy Lewis (Grenada) 17,42

2. Nelson Evora (Portugalia) 17,24

3. Dmitrij Valukevic (Słowacja) 17,20

kula

1. Tomasz Majewski (Polska) 20,44

2. Daniel Taylor (USA) 20,26

3. Rutger Smith (Holandia) 20,24

4x100 m

1. USA 38,41

2. Niemcy 38,48

3. Włochy 39,17

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL