Połączyła ich miłość. Słynne polskie pary sportowe

Połączyła ich miłość i pasja do sportu. Przedstawiamy państwu najsłynniejsze polskie pary sportowe, a prezentację zaczynamy od najbardziej rozpoznawalnego duetu - Anny i Roberta Lewandowskich.

Anna i Robert Lewandowscy

Najsłynniejsze polskie małżeństwo sportowe. Nie ma dnia, żeby w mediach nie pojawiały się informacje na ich temat. Późno jednak szukać skandali z ich udziałem. Państwo Lewandowscy angażują się w wiele różnych projektów i przez to nazywani są "polskimi Beckhamami".

Pan Robert bije strzeleckie rekordy w reprezentacji Polski i Bundeslidze, a przez wielu ekspertów uważany jest za najlepszego środkowego napastnika na świecie. Pani Anna to wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w karate. Obecnie zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia. Jest też trenerką personalną.

Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie 22 czerwca 2013 roku. Mają córeczkę Klarę, która niedługo będzie miała siostrzyczkę lub braciszka. Państwo Lewandowscy spodziewają się drugiego dziecka. Jego poród zaplanowano na kwiecień.Bartosz Kurek i Anna Grejman

Połączyła ich siatkówka. Bartosz Kurek od wielu lat jest filarem reprezentacji Polski. Niezwykle udany dla przyjmującego był zwłaszcza poprzedni sezon, w którym z Orłami sięgnął po złoty medal mistrzostw świata, a Kurek został MVP mundialu. W tym roku kadra praktycznie musiała sobie radzić bez niego z powodu kontuzji.

31-letni siatkarz wraca do wysokiej formy we Włoszech, w klubie Vero Volley Monza. Polscy kibice liczą, że Kurek będzie błyszczał podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku i poprowadził Orłów do wymarzonego medalu.

W Italii towarzyszy mu jego miłość Anna Grejman, która broniła barw wielu polskich klubów. Ma też na swoim koncie występy w drużynie narodowej.

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

Agnieszka Radwańska jest najlepszą naszą tenisistką w historii. W swojej bogatej karierze wygrała 20 turniejów WTA. Do pełni szczęścia zabrakło jej tylko triumfu w Wielkim Szlemie. Najbliżej była tego w 2012 roku, kiedy wystąpiła w finale Wimbledonu. W listopadzie 2018 roku ogłosiła zakończenie sportowej kariery.

Na korcie poznała swojego męża. Dawid Celt był jej sparingpartnerem oraz drugim trenerem. Ślub wzięli 22 lipca 2017 roku w Krakowie.

Jerzy Janowicz i Marta Domachowska

Kolejna para, którą połączył tenis. Janowicz jest pierwszym polskim półfinalistą wielkoszlemowego turnieju w singlu. Tej sztuki dokonał w 2013 roku. Jego świetnie rokująca kariera znalazła się na zakręcie przez problemy zdrowotne. Łodzianin nie rezygnuje z powrotu na kort na motywacji dodaje mu związek z Martą Domachowską, byłą tenisistką

Są parą od sześciu lat, a na początku roku doczekali się potomka. "Większego zastrzyku motywacji i szczęścia nigdy nie dostałem!" - napisał Janowicz pod zdjęciem ze swoim synkiem.

Justyna Żurowska-Cegielska i Krzysztof Cegielski

Znakomitą karierę Krzysztofa Cegielskiego przerwał wypadek, który miał miejsce w 2003 roku. Żużlowiec doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i stracił władzę w nogach. Nie odzyskał pełnej sprawności, ale po latach rehabilitacji wstał z wózka i podczas ślubu z koszykarką Justyną Żurowską w 2014 roku poruszał się o własnych siłach.

W kwietniu 2017 roku na świat przyszła ich córka Otylia.

Kinga Grzyb i Wojciech Grzyb

Ona świetna piłkarka ręczna. On były piłkarz, a obecnie trener. Pani Kinga od lat jest etatową reprezentantką Polski i rekordzistką pod względem liczby rozegranych spotkań w drużynie narodowej. Pan Wojciech to legenda Ruchu Chorzów, z którym sięgnął po wicemistrzostwo Polski i wystąpił w finale Pucharu Polski.

Mają córkę Amelię.

Martyna Grajber i Jan Nowakowski

Znana siatkarska para to Martyna Grajber i Jan Nowakowski. Ona reprezentantka Polski, która wydatnie przyczyniła się do tego, że po latach posuchy żeńska kadra wraca do europejskiej czołówki. Nie znalazła się jednak w szerokim składzie na styczniowy turniej kwalifikacji olimpijskich. Na co dzień gra w Chemiku Police.

Duża odległość dzieli ją od ukochanego, bo Jan Nowakowski broni barw GKS-u Katowice.

Alina Wojtas i Jakub Świerczok

Rozgłos Alinie Wojtas przyniósł występ w mistrzostwach świata w 2013 roku. W Serbii poprowadziła "Biało-Czerwone" do czwartego miejsca. Klasę potwierdziła w MKS Lublin. Zaowocowało to transferem do norweskiego Larvik HK.

Pechowa kontuzja wyeliminowała ją na długi czas z gry. Wróciła do Polski w 2017 roku i przez jeden sezon broniła barw Zagłębia Lubin. W lutym 2018 roku postanowiła zakończyć sportową karierę z przyczyn osobistych. Okazało się, że podjęła taką decyzję dla ukochanego Jakuba Świerczoka obecnie napastnika bułgarskiego Łudogorca Razgrad, który ma też na koncie występy w reprezentacji.

Iga Baumgart-Witan i Andrzej Witan

Iga Baumgart-Witan to jedna z "Aniołków Matusińskiego", które zachwyciły podczas mistrzostw świata w Dausze, zdobywając srebrny medal w sztafecie 4x400 m. Piękna lekkoatletka odważnie deklaruje, że "Biało-Czerwone" nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. W roku olimpijskim chce z koleżankami stworzyć najlepszą sztafetę świata.

Od dwóch lata jest żoną bramkarza Andrzeja Witana, który broni barw Chojniczanki.

Monika Hojnisz-Staręga i Maciej Staręga

Tę parę połączyły narty, ale startują w zupełnie innych dyscyplinach. Pani Monika jest liderką "Biało-Czerwonych" w biathlonie. Pan Maciej rywalizuje w biegach narciarskich, a jego specjalnością jest sprint.

Na ślubnym kobiercu stanęli w czerwcu tego roku.

Malwina Kopron i Michał Haratyk

Miłość kwitnie wśród lekkoatletów Malwiny Kopron i Michała Haratyka. Oboje mają na koncie dużo sukcesów na arenie międzynarodowej. Są parą od prawie dwóch lat, a zaiskrzyło między nimi podczas zgrupowania w Spale. "Kiedy ma się faceta, który waży ponad 140 kilo, dodaje to mocy" - mówiła z uśmiechem Malwina Kopron w jednym z wywiadów.

Ich celem są przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

RK

Strona główna INTERIA.PL