Reklama

Reklama

Polacy powalczą w Moskwie o medale MŚ w kajakarstwie

Liczna, bo 23-osobowa, reprezentacja Polski w kajakarstwie w czwartek na torze Kryłackoje w Moskwie zacznie rywalizację w mistrzostwach świata.

Kryłackoje pamięta igrzyska olimpijskie w Moskwie w 1980 roku. W ostatnich czterech latach tor został gruntownie zmodernizowany z myślą właśnie o mistrzostwach świata. Uważany jest za sprawiedliwy, na którym wiatr raczej nie może wypaczyć wyników rywalizacji.

- Chcielibyśmy powtórzyć wynik z ubiegłorocznych mistrzostw w Duisburgu, czyli zdobyć sześć medali. Liczymy na złote, szczególnie ze strony kobiet - powiedział prezes Polskiego Związku Kajakowego Józef Bejnarowicz.

Jak ocenia, najsilniejszymi punktami reprezentacji powinny być: brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Londynie - Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w K2 500, Marta Walczykiewicz w K1 200, kobieca czwórka na 500 m (Mikołajczyk, Naja, Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska), Mateusz Kamiński i Michał Kudła w C2 1000 oraz Dawid Putto i Bartosz Jonkisz w K2 200.

Reklama

- Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do walki. Przed mistrzostwami tylko Paweł Szandrach miał kłopoty z barkiem, ale doszedł już do siebie. Jakie cele stawiamy? Oczywiście jedziemy walczyć o medale, ale nie chcę deklarować ile ich zdobędziemy. Każdy będzie cieszył. To są mistrzostwa świata i nikt nie przyjeżdża tu na wczasy - dodał szef reprezentacji Piotr Markiewicz, brązowy medalista olimpijski z Atlanty (1996) w K1 500.

W K1 200 popłynie Denis Ambroziak. Były mistrz świata w tej konkurencji Piotr Siemionowski, który nie może wrócić do dawnej formy, przesiadł się do czwórki. Wynik, jaki osiągnie ta osada, jest - zdaniem Bejnarowicza - wielką niewiadomą.

Przed rokiem Polacy zdobyli w Duisburgu sześć krążków: złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Złoto zdobyła męska sztafeta K1, srebro - kobieca sztafeta K1, Mikołajczyk i Naja w K2 200 oraz Walczykiewicz w K1 200. Na najniższym stopniu podium stanęły Dzieniszewska w K1 1000 oraz Mikołajczyk i Naja w K2 500.

W czwartek i w piątek odbędą się wyścigi eliminacyjne i półfinały. Finały - w sobotę i niedzielę.

Skład reprezentacji Polski:

kobiety: Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzw Wlkp.), Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów), Joanna Bruska (Zawisza Bydgoszcz), Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań), Anna Włosik (KKW 29 Krakw), Aleksandra Grna (Zawisza Bydgoszcz)

kajakarze: Piotr Siemionowski, Paweł Szandrach, Mariusz Kujawski, Rafał Maroń (wszyscy Zawisza Bydgoszcz), Denis Ambroziak (KSC Olsztyn), Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok), Dawid Putto (UKS Kopernik Bydgoszcz), Bartosz Jonkisz (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

kanadyjkarze: Vincent Słomiński, Michał Łubniewski (obaj Stomil Poznań), Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn), Marcin Grzybowski, Michał Kudła (obaj Posnania Poznań), Tomasz Kaczor (Warta Poznań), Piotr Kuleta (AZS PO Opole).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL