Reklama

Reklama

Polacy nie chcą bojkotu igrzysk

33 proc. Polaków interesuje się ostatnimi wydarzeniami w Tybecie, choć 1/3 tej grupy przyznaje, że nie wie o co dokładnie chodzi; większość badanych - 78 proc. sprzeciwia się bojkotowi igrzysk w Pekinie przez sportowców - wynika z sondażu TNS OBOP.

Według badania, 73 proc. respondentów słyszało o wydarzeniach w Tybecie. Wśród nich 40 proc. odpowiedziało, że wie o nich, ale nie zajmowało się tą sprawą; 23 proc. zadeklarowało, że interesuje się sytuacją w Tybecie i wie o co chodzi, natomiast 10 proc. ankietowanych przyznało, że mimo zainteresowania problemami Tybetu, nie wie o co chodzi.

Reklama

Badani, którzy słyszeli o wydarzeniach w Tybecie, byli także pytani o ocenę różnych form bojkotu igrzysk olimpijskich w Pekinie. 78 proc. uznało, że sportowcy nie powinni rezygnować z udziału w zawodach. Na pytanie, czy zawodnicy powinni zbojkotować uroczyste otwarcie igrzysk, 59 proc. uznało, że nie.

49 proc. respondentów uważa, że przywódcy krajów zainteresowanych sytuacją w Tybecie powinni zrezygnować z wyjazdu do Pekinu, a 51 proc. jest przeciwnego zdania.

Niemal połowa - 46 proc. badanych jest zadowolona z deklaracji premiera Donalda Tuska, że nie pojedzie do stolicy Chin. 29 proc. ankietowanych nie podoba się ta decyzja. 25 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

TNS OBOP przeprowadził sondaż od 3 do 7 kwietnia na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia.

Dowiedz się więcej na temat: igrzyska olimpijskie | TNS OBOP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje