Reklama

Reklama

Polacy dwaj nie pomogli Auxerre

W ostatnim meczu 30. kolejki Ligue 1 AJ Auxerre z dwoma Polakami w składzie zremisowało na wyjeździe z AS Monaco 0-0 i straciło szansę wyjścia na pozycję lidera. Ireneusz Jeleń grał przez 80 minut, a Dariusz Dudka przez pełne 90 minut.

Z 56 punktami Auxerre jest trzecie w tabeli z tą samą ilością punktów, co wyprzedzające go Montpellier i Bordeaux, ale "Żyrondyści" mają dwa mecze zaległe.

Reklama

Rzadko się zdarza, by w jednej drużynie z liczącej się ligi grało dwóch Polaków. Co więcej, każdy z nich wystąpił od początku (nie w roli zmiennika), a na dodatek ich zespół mógł wyjść na pozycję lidera Ligue 1!

Dariusz Dudka był centralną postacią Auxerre. Przez niego przechodziła większość akcji, on też stawiał pierwszy poważniejszy opór atakom Monaco. Owszem, "Dudiemu" zdarzały się straty, bywało, że zwodził go Koreańczyk Park, ogólnie jednak Polak nie zawiódł. Na pewno jednak musi puścić w niepamięć strzał z rzutu wolnego z I połowy, do którego zupełnie się nie przyłożył (z 30 m panu Bogu w okno, na co się zanosiło już wtedy, gdy z rozkojarzoną miną podchodził do piłki).

Gdyby przyznawano punkty za wrażenia artystyczne, czy za stwarzanie przewagi, drużynie Polaków należałby się drugi punkcik. W II połowie Monaco wypadało blado i to Auxerre próbowało atakować. Jedyną próbę postraszenia Oliviera Sorina podjął kapitan Monaco Alejandro Alonso, który przechwycił podanie obrońców gości, lecz jego strzał został zablokowany.

Po wycofaniu przez Jelenia w 71. min dogodną pozycję miał Valter Birsa, ale strzelając z 15 m postawił na siłę, a nie na precyzję. W efekcie piłka minęła bramkę.

W 76. min Birsa zrewanżował się Jeleniowi za podanie, lecz nasz napastnik był na minimalnym spalonym. Irek pewnie najbardziej żałował sytuacji z 51. min, gdy po zagraniu Niculae wychodził sam na bramkarza Stephane'a Ruffiera i już pewnie się zastanawiał, gdzie ulokuje piłkę, gdy ta odbiła mu się od kolana i uciekła.

Pułapki ofsajdowe w poniedziałek były skuteczną bronią defensywy Monaco. Dzięki jednej z nich w 83. min sędzia nie mógł uznać gola po ładnym, technicznym strzale Niculae. Jeleń obserwował tę akcję już z ławki rezerwowych. Chwilę wcześniej zmienił go Contout.

30. kolejka Ligue 1

AS Monaco - AJ Auxerre 0-0

Składy z meczu ze zmianami i kartkami znajdziesz TU!

Wszystkie wyniki i tabela ligi francuskiej!

Dowiedz się więcej na temat: jeleń | Dariusz Dudka | Monaco | Auxerre

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje