Reklama

Reklama

Podolski ponoć wybrał już Arsenal

Lukas Podolski miał uzgodnić indywidualne warunki transferu z Arsenalem Londyn. 26-letni piłkarz do Anglii ma się przeprowadzić po zakończeniu sezonu, podał "Bild".

Kontrakt reprezentanta Niemiec z 1.FC Koeln wygasa w czerwcu 2013 roku. Do tej pory Podolski oficjalnie zawsze podkreślał swoje przywiązanie do klubu, gdzie zaczynał przygodę z profesjonalnym futbolem. Jednocześnie wyrażał frustrację z powodu braku postępów drużyny, która w ostatnich latach przeważnie broni się przed spadkiem z Bundesligi i na początku tego roku nie zgodził się na rozmowy o przedłużeniu umowy.

Mimo że Koeln miał zaoferować napastnikowi podwojenie apanaży, do pięciu milionów euro, ten z decyzją o swojej przyszłości zamierza poczekać do końca Euro 2012 i otwarcia letniego okna transferowego.

Reklama

Arsene Wenger jest wieloletnim wielbicielem talentu Podolskiego i bardzo chciał go pozyskać już w ubiegłym roku, ale złożone dwie propozycje zostały odrzucone przez niemiecki klub. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę fakt, że za niedługo wygaśnie umowa piłkarza z Koeln, to może jedna z ostatnich szans, by na nim dobrze zarobić.

Dziennik "Expressen" podał, że co prawda Podolski niczego jeszcze nie podpisał, ale to tylko kwestia czasu, a "Kanonierzy" chcą jak najszybciej sfinalizować transfer, żeby nie zostać wyprzedzonym przez konkurencję.

26-letnim reprezentantem Niemiec interesuje się też Schalke 04 Gelsenkirchen, które jest skłonne zaoferować zawodnikowi sześć milionów euro za rok.

Podolski w 19 meczach Bundesligi w tym sezonie strzelił 15 goli i zaliczył cztery asysty.

Zobacz terminarz i tabelę Bundesligi

Reklama

Reklama

Reklama