Reklama

Reklama

Podczas Euro zabraknie toalet

Brak wystarczającej ilości namiotów, miejsc kempingowych, ławek oraz przenośnych toalet - tak przedstawia się sytuacja w Szwajcarii, która wraz z Austrią organizuje w czerwcu piłkarskie mistrzostwa Europy.

- Jesteśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem imprezą, nie spodziewaliśmy się tak wielkiej liczby kibiców i już wiadomo, że wielu rzeczy zabraknie. Wszystkie miejsca zarówno na kempingach, jak i w pensjonatach są zarezerwowane. Kto będzie chciał w czerwcu wypożyczyć chociażby namiot może się zdziwić, że go nie będzie - przyznał szef jednej z firm wynajmujących sprzęt kempingowy Philipp Ginsing.

Problemem może okazać się również zbyt mała liczba przygotowanych przenośnych toalet.

- Piłka nożna to piwo, a piwo to WC. W czerwcu może nas prześladować na ulicach nieprzyjemny zapach. Organizatorzy nie zdają sobie sprawy z tego, że kibic nie będzie chciał pokonywać kilkuset metrów do toalety. Nie lekceważmy tego problemu - przestrzega dystrybutor przenośnych toalet Marku Kalberer.

Reklama

Dwa lata temu, podczas mistrzostw świata w Niemczech, z jednej tylko strefy dla kibiców w Berlinie wywożono dziennie z ulicznych toalet ponad 100 000 litrów moczu, zmarniało wiele drzew...

Już dawno też zarezerwowano wszystkie miejsca na kempingach. Tylko w ciągu 24 godzin po losowaniu grup, gdy okazało się, że w stolicy Szwajcarii wystąpi reprezentacji Holandii, kibice "pomarańczowych" zarezerwowali ponad 900 miejsc kempingowych na okres pierwszego tygodnia mistrzostw.

Polska w Euro 2008 w fazie grupowej zmierzy się z Niemcami (08.06), Austrią (12.06) oraz Chorwacją (16.06). Dwa mecze zostaną rozegrane w Klagenfurcie i jeden w Wiedniu.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje