Reklama

Reklama

Początek PŚ w kolarstwie torowym

W piątek w Manchesterze rozpoczną się pierwsze zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym, które jednocześnie są kwalifikacjami do przyszłorocznych mistrzostw świata w Pruszkowie. W reprezentacji Polski zabraknie kontuzjowanego Rafała Ratajczyka.

"Po ciężkim sezonie olimpijskim pierwsze zawody w Manchesterze pokażą jak wygląda polska reprezentacja na tle innych ekip. Jednak Puchar Świata ma na celu przygotować polskich torowców do mistrzostw świata" - powiedział trener grupy sprinterów Grzegorz Krejner.

W środę rano do Anglii odleciała liczna reprezentacja Polski, która przez ostatnie kilka tygodni trenowała na torze w Pruszkowie. Do Manchesteru nie poleciał Rafał Ratajczyk, który doznał kontuzji kolana, ale uraz nie jest na tyle poważny, by mógł mu przeszkodzić w następnych startach.

Reklama

"Do Manchesteru nie jest daleko, dlatego wystawiliśmy na Puchar Świata liczną reprezentacje mężczyzn, a także kobiet, co do tej pory bywało rzadkością. Liczną reprezentację mamy zamiar wystawić także podczas Pucharu Świata w Danii. Do Kolumbii i Australii poleci raczej dwóch zawodników" - powiedział asystent trenera grupy średniodystansowej Daniel Meszka.

W Pucharze Świata zawodnicy będą walczyć o punkty do rankingu, który zadecyduje o kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata w Pruszkowie. Oprócz Manchesteru kolarze będą mieli szanse zakwalifikować się podczas zawodów w Melbourne, kolumbijskim Cali, Pekinie i Kopenhadze.

Skład reprezentacji Polski:

mężczyźni: Łukasz Kwiatkowski (sprint drużynowy, sprint), Kamil Kuczyński (sprint drużynowy, keirin, 1 km), Maciej Bielecki (sprint drużynowy, sprint), Piotr Kasperkiewicz (wyścig drużynowy na dochodzenie, scratch), Adrian Kurek (wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig na dochodzenie), Paweł Brylowski (wyścig drużynowy na dochodzenie, madison), Dawid Głowacki (wyścig drużynowy na dochodzenie, madison), Łukasz Bujko (wyścig punktowy, madison), Tomasz Krysztofik (wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig punktowy)

kobiety: Renata Dąbrowska (sprint drużynowy, wyścig drużynowy na dochodzenie, keirin), Edyta Jasińska (sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie), Aleksandra Drejgier (500 m, sprint drużynowy), Małgorzata Wojtyra (wyścig punktowy, scratch, wyścig drużynowy na dochodzenie), Marta Janowiak (keirin, sprint).

Kalendarz najważniejszych imprez w kolarstwie torowym:

31.10-02.11: PŚ (Manchester)

20-22.11: PŚ (Melbourne)

11-13.12: PŚ (Cali, Kolumbia)

16-18.01: PŚ (Pekin)

13-15.02: PŚ (Kopenhaga)

26-29.03: MŚ (Pruszków)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama